Кое е най-важното при придвижване с тротинетки? Ето как коментира темата в ефира на "Нашият ден" Владислав Стоицов от Българската асоциация по електромобилност.
Владислав Стоицов, представител от Българската асоциация за електромобилност, споделя своите мнения и съвети относно придвижването с тротинетки. В интервюто той подчертава някои ключови аспекти, които според него са от съществено значение при използването на тези превозни средства.
Първо, Стоицов препоръчва да се спазва максималната скорост от 25 км/ч при каране с тротинетка. Също така, той настоява потребителите да се движат възможно най-вдясно на пътя, особено когато няма отделена велосипедна пътека, и да избягват улици с максимално разрешена скорост над 50 км/ч.
Основният принцип, който всички трябва да спазваме, е толерантността и грижата за безопасността на себе си и околните, независимо от това, къде се движим. Стоицов подчертава важността на съобразяването със ситуацията по пътя и спазването на правилата на движение.
Според него е задължително всеки да бъде запознат със Закона за движение по пътищата, независимо дали използва тротинетка, велосипед, автомобил или е пешеходец. Той подчертава, че законът е в сила от преди четири години и незнанието му не може да бъде извинение за неправилното поведение на пътя.
Относно безопасността на тротинетките, Стоицов отбелязва, че те са едно от най-безопасните средства за придвижване в големите градове. Въпреки това, трябва да се отбележи, че има случаи, в които някои хора управляват тротинетките под въздействие на алкохол или други вещества. Според него такива случаи са изключение, а не правило, и не трябва да се обобщават. В сравнение с автомобилите, които представляват по-голям риск за безопасността на пътя, тротинетките са по-безопасни и по-леки.
Един от големите проблеми, посочени от Стоицов, е липсата на подходяща инфраструктура за тротинетки в градовете. Парковете и тротоарите са предназначени само за пешеходци според Закона за движение по пътищата, но поради нарастващия трафик и задръстванията, хората избират тротинетките като алтернатива за придвижване. Това обаче ги излага на опасности, тъй като липсва инфраструктура, предназначена специално за тях.
Според Стоицов, държавата и общините трябва да се ангажират много повече от досегашното и да инвестират в изграждането на подходяща инфраструктура за тротинетки и велосипеди. Той призовава да се следва примера на други големи градове в света, където вече са изградени хиляди километри велосипедни пътеки и тротинетки имат свое място в градското пространство.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Последното издание на популярното ловно-рибарско предаване "И рибар съм, и ловец съм" е посветено, както винаги, на теми, изключително интересни за природолюбителите. Като например, големия традиционен за началото на април празник – Празника на гората! А вторият сюжет ни спира дъха, защото става дума за мечки! Нашите родни български мечки в..
Журналистът и пътешественик Васил Велев споделя своите мисли за различните видове управления в Азия. Наследствени демокрации или наследствени монархии? Общото между Дюран Дюран, Баден-Баден и народнодемократичната република. За един султанат, бивша руска стриптийзьорка, един крал и военните режими. Икономика, богатства, коне и кучета, рак и водка...
Забавянето на мрежата е проблем, с който се сблъсква всеки, независимо дали у дома, в офиса или някъде навън. Забавянето може да се дължи на различни причини – от претоварени рутери до проблеми с честотната лента. Докато разглеждаме причините, ще предложим практически стъпки за отстраняването им. Бавният интернет професионално се нарича..
Центърът за книгата и департамент "Медии и комуникация" представят днес монографията -"ПР и изкуствен интелект"- автори Десислава Бошнакова и Евелина Христова. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в книжарницата на корпус I на Нов български университет. Повече познания за човешкия интелект ще ни помогнат да разберем изкуствения Водещ ще..
Започна записването за конкурса "Сайт на годината" , който се провежда за осми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите, и тенденциите в развитието на българската уебсреда в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб". Конкурсът е насочен към собствениците и създателите на сайтове и..
На 7 април – Деня на здравния работник, отбелязваме значимостта на хората, които се грижат за здравето ни не само в болничните зали, но и чрез словото...
Представете си ярко розово езеро със захарно бели облаци… във водата. Трудно е дори за разюздано въображение. А такова място съществува! Селото около..
Първите стипендии "Контрасенсус" за млади учени и насърчаване на изследователското любопитство, в чест и памет на проф. Ивайло Дичев, бяха връчени в края..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg