Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Тук-Там Кошер 2023" – какво да очакваме?

| обновено на 19.09.23 в 09:03

На 19-и септември, в Интер Експо Център, "Тук-Там Кошер 2023" се превръща в място за среща на бизнеса, новите технологии и креативните индустрии в България, споделя в ефира на "Нашият ден" Лили Мерджанова, експерт по комуникации на "Тук-Там".
 

"Кошер 2023" обединява геймъри, аниматори, дигитални артисти, контент криейтъри, около 100 компании и хиляди хора с идеи, споделя тя. "Ела да се запознаем, да обменим опит и хитринки, да се срещнеш с някои от големите имена в сферата и да започнем нещо ново заедно!"

Тазгодишното издание на "Тук-Там Кошер" е пресечна точка между бизнеса, технологиите и креативните индустрии, добавя Мерджанова. "Подготвили сме 11 зони, които да направят събитието наистина многопластово."

"Тази година "Тук-Там Кошер" ще бъде разделен на две тематични зали“, обяснява още тя. "Едната е "Biz&TechBuzz," където всички лекции, експо и щандове на компании ще са на тема "Бизнес и технологии". Втората зала – "Creative Buzz", е нещо, което до момента не се е случвало на Кошер – обединение на хората от креативните индустрии в България!"

Програмата е мащабна, включвайки две семинарни програми. "Едната тема е малко по бизнес насочена, а в другата – семинарна програма – сме се опитали да съберем цялата креативна индустрия – не само в България, но и международни лектори", завършва Лили Мерджанова.

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова
ВИЖТЕ ОЩЕ
Адв. Александър Кашъмов

Адвокатите трябва да спират опитите за промяна на Конституцията

За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..

обновено на 21.11.24 в 11:45

Политика и психично здраве: нов поглед в списание "dВЕРСИЯ"

Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..

обновено на 21.11.24 в 11:17

Архитектурната критика извън "ехо стаята": Разговор с арх. Анета Василева

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..

обновено на 21.11.24 в 10:46

Четвърти роман на тримата мъже зад името Кармен Мола

В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..

обновено на 21.11.24 в 09:36

"Магнит" – ново пространство за еко-социално общуване

Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..

публикувано на 21.11.24 в 09:12