Недостиг на вода и топлина са сред основните проблеми на оцелели след земетресението в Турция. Това съобщи за Радио Кърджали Орхан Бакал, близък на жители на град Газиантеп, епицентъра на първия опустошителен трус на 6 февруари т.г.
Голямата част от жителите на града, който е голям индустриален център в южната част на страната, са успели да го напуснат и да се подслонят в близки села. Причината е, че там сградите са ниски и опасността от разрушения при следващи трусове е по-малка, обясни Бакал.
„Доколкото разбрах, една голяма част изпитват недостиг на вода, тъй като тази, която е била питейна, се е замърсила от земетресението, по негово обяснение и проблемът е с отоплението, разбира се, тъй като в момента има проблеми с подаването на газ и хората, които са напуснали града са се заселили в места, където няма отопление“, разказа още нашенецът.
По думите му хората в пострадалите райони са спокойни за това, че цялата организация на спасителните акции е под контрола на държавата.
Организации на изселници от Турция в Германия също са започнали вече кампании за набиране на средства за подпомагане на пострадалите от земетресенията, съобщи своите наблюдения Орхан Бакал, който от години живее в европейската страна.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения звуков файл.
Около 14 часа полицейски служители извършили проверка на 34-годишен, у когото намерили прахообразно вещество, което при направен тест реагирало на метаамфетамин. Около 16,30 часа е бил извършена проверка на 37-годишен и полицаи открили у него същия наркотик. Двамата притежатели на дрога са задържани за срок до 24 часа в РУ-Кърджали. Образувани са..
След скандал и сбиване двама са задържани в РУ-Кърджали. Около 21 часа в снощи в Кърджали през жилищен блок възникнал конфликт между две групи. 49-годишен се намесил да прекрати скандала, след което 19-годишeн и 23-годишен му нанесли удари. Извършителите на хулиганската проява са задържани за срок до 24 часа в РУ-Кърджали...
Най-чистото село в община Болярово ще бъде наградено, съобщиха от общинското ръководство. Населените места ще бъдат оценявани в две категории - кметства и кметски наместничества. Критериите за оценка са: чистота на улиците и обществените пространства; поддръжка на зелените площи и парковете; екологични инициативи ; активно участие на местната..
На провелото се Годишното Общо събрание на съдиите и съдебните служители в Районен съд – Ардино, председателят на Районен съд – Ардино съдия Дарина Байданова отчете, че през изминалата 2024г е запазено постъплението на делата спрямо предходната 2023 г. с леко намаление от 7 %. За периода новообразуваните дела са 195 , от които 146 граждански..
Турция ще издигне 8,5-километрова ограда по границата с Гърция за повишаване на сигурността на граничната област, подобно на оградата на турско-българската граница. Това е заявил валията на Одрин Юнус Сезер на съвещание по проблемите на сигурността на града и областта, където се събират границите на Турция, България и Гърция, информира..
Националното сдружение на общините в Република България ще проведе 38-мото си Общо заседание. Сред темите са бюджетът за тази година, подготовката за приемане на еврото и възможните решения за справяне със системни проблеми като безводието, електроснабдяването и управлението на отпадъците. Вицепрезидентът Илияна Йотова ще участва в..
На Санторини сеизмичната активност намалява. Днес бяха отворени училищата. Мерките и извънредното положение остават. Жителите на остров Санторини се опитват да се върнат към нормалния ритъм на живот, съобщи кметът на острова. Според комисията от експерти, която следи сеизмичната активност, в последната седмица броят на трусовете е..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478