Графити по въздуха

Всеки човек малко или повече е творец, независимо от областта, в която работи. Това доказва и предаването „Графити по въздуха“, което предлага  различна гледна точка към творчеството, без да се съобразява с авторитети, йерархии и класации.

В него можете да чуете утвърдени творци, но и такива, които ще станат известни в бъдеще, или ще потънат в забрава.

В „Графити“ мейнстрийм и ъндърграунд вървят ръка за ръка, защото всички творчески търсения са достойни за внимание заради вложената енергия и искреност. Всички изкуства присъстват в предаването, но акцентът е върху оригиналните идеи в литературата и театъра.

Дори и да нямате отношение към изкуството, не може да не проявявате любопитство към интересните личности, а „Графити“ внимателно ги търси и ги поставя „в светлината на прожектора“.

Рубриката „Тест за напреднали“ винаги има информативен повод, но целта е да се постигне изповедност в студиото.

Рубриката „Всичко мое нося със себе си“ е територия на българите, живеещи в чужбина, които никога не скъсват пъпната си връв с Родината.

„Пътуване без куфар“ пък е за почитателите на пътешествия - и за онези, които пътуват в реалността, и за така наречените „диван“ пътешественици. Смисълът на този радиопътепис не е самоцелната екзотика, а радостта от пътуването, което може да е до селце в Родопите с разбит път и уникална природа.

Целта на „Графити“ е да създаде едно общо ефирно пространство за онези слушатели, които са жадни за срещи с интересни хора, идеи и места.

„Графити по въздуха“ се излъчва всеки четвъртък от 20:05 до 22:00 часа по програма „Хоризонт“. 


Водеща на предаването е Светлана Дичева 

Публикации

Златна Костова издаде стихосбирката си "Врабче в черупка"

Спонтанно идват талантът и вдъхновението. Понякога просто търсят вратичката, за да нахлуят в нас и да свършат работата си. Ние трябва да ги очакваме и да им съдействаме. След това ще имаме радостта, че не сме били мързеливи и апатични. От много години..

публикувано на 07.01.13 в 12:39

Галина Герасимова за общото по пътя към Бога

Галина Герасимова е човекът, който се грижи за връзките с обществеността в общество „Бяло братство“. Тя се занимава с кинодокументалистика и астрология. С нея разговаряме за толерантността между религиите, която става все по-голяма тези дни. „Всичко води..

публикувано на 04.01.13 в 18:08

Явор Гърдев след премиерата на „Хамлет“ в Народния театър

  „Повечето от нас познават болката и страданието в зоната на изчерпания смисъл, но колцина от нас познават спасението чрез изчерпания смисъл“ – казва Явор Гърдев в едно интервю. Точно от тук започва разговора си с него Светлана Дичева. Това е едно..

публикувано на 30.12.12 в 14:22

Йордан Ефтимов и "Тревожната хетероклитност на българския символизъм"

"Винаги е опасно да се правят анализи, когато става дума за незавършен процес", казва Йордан Ефтимов , разговаряйки със Светлана Дичева   за последната си книга. Зад едно сложно заглавие: „Божествената математика. Тревожната хетероклитност..

публикувано на 26.12.12 в 17:59

Константин Цеков и Рашко Младенов с авторска музикална комедия – „Ла“

Константин Цеков и Рашко Младенов, обединени от любовта си към музиката създадоха авторската си  пиеса, наречена  "Ла ". Постановката е на Пловдивския драматичен театър . След четири представления в града на тепетата днес - 17 декември,..

публикувано на 17.12.12 в 13:37

Людмил Тодоров с нова книга – "Разкази"

  Поводът за интервюто на Светлана Дичева с режисьора Людмил Тодоров е излизането на новата му книга с разкази. Людмил Тодоров: Казах си: имаш толкова много наблюдения върху хората през всичките тези години и тези неща искат да видят бял свят, да бъдат..

публикувано на 07.12.12 в 19:13

Проф. Вера Ганчева за магията на скандинавските страни

  Професор Вера Ганчева, създател на  К атедрата по скандинавистика в Софийския университет, получи норвежката награда "Кралски орден за заслуги първа степен", която всъщност   е посвещение в рицарски сан. В интервюто проф. Ганчева разказва за..

публикувано на 07.12.12 в 17:55

Eрик-Еманюел Шмит за новата си пиеса "Дневникът на Ане Франк"

Ерик-Еманюел Шмит е автор, чиито пиеси се играят в 50 страни по света, включително и у нас, а "Дневникът на Ане Франк" - малкото еврейско момиче, чиято съдба разтърси света, е поставена този сезон в парижкия театър " Рив Гош"...

публикувано на 30.11.12 в 09:19

Румяна Станчева за книгата си "Eвропейски ли са балканските литератури"

Проф. Румяна Станчева е човек, който се занимава с проблематика, която би изглеждала екзотично за мнозина, които не се вълнуват от хуманитаристика и в частност от литература - сравнително литературознание. Тя е преводач от румънски и френски език, а..

публикувано на 25.11.12 в 14:20

Изплъзна ми се от езика - последният роман на Ларш Собю Кристенсен

  Ларш Собю Кристенсен   - име не само в норвежката, но и в световната   литература, значима европейска фигура, номиниран беше за Нобелова награда за романа си „Полубрат “. У нас има преведени още две книги – „Моделът“ и „Бийтълз“ . Поводът да..

публикувано на 20.11.12 в 14:30