Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Калоян Пейчев и предизвикателствата на Голямото Е

БНР Новини
Калоян Пейчев
Снимка: Емил Николов

Голямото Е е съставено от други значими Е-та и не става дума за съставки в хранителните продукти, а за трите най-трудни туристически маршрута в България: Е -3 Ком –Емине, Е 4 Витоша – Верила- Рила – Пирин – Славянка и Е 8 Рила – Родопи. Калоян планира да ги преодолее за по-малко от месец. Тренира усърдно. Той е на 34 години, но на практика започва още на 18 години своята професионална подготовка като екстремен скиор, катерач, планински водач, занимава се с планинско бягане и колоездене. Завършва специалност Геология в СУ "Св. Климент Охридски". В живота си следва максимата, че човек трябва да работи това, което наистина му доставя удоволствие.
В периода 2005 - 2014 г. спортистът осъществява изкачвания на върхове в Алпите - Гросглокнер в Австрия (3798 м), Циналротхорн (4221м), Наделхорн (4327 м), Бернина (4051 м) в Швейцария. От връх Мон Блан (4810 м) се спуска със ски по северната стена през 2014г. В последните 6 години се осъществява мечтата му да бяга на дълги разстояния в нашите планини. Постепенно натрупва опит и увереност и дори няколко пъти завършва 70 км. преход по билото на Стара планина от х. Мазалат до х. Ехо. Проектът Голямото Е има обща дължина на трасето 1 300 километра и преминава през най-внушителните планински била. Нека пожелаем успех на Калоян Пейчев в Голямото предизвикателство. Може да научите още за проекта в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

платена публикация
Пием ли чиста вода? Как да филтрираме водата в домашни условия

Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..

публикувано на 20.12.23 в 10:40