Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адел

БНР Новини
Снимка: adele.com

Адел е явление в английската попмузика. Гласовита и много талантлива певица, която не разчита на провокативно поведение или ексцентрична визия.
Родена е на 5 май 1988 г. в Северен Лондон. Баща ѝ я изоставя, когато е на две години, оставяйки 20-годишната ѝ майка. Тя започва да пее от четиригодишна възраст. По-късно се преместват с майка си в Южен Лондон – Уест Норуд. И точно Уест Норуд става тема за първия запис на Адел, Hometown Glory, написан, когато е била 16-годишна. След това бъдещата звезда започва да се интересува от R&B изпълнители. Адел завършва училище за сценични изкуства и технологии в Кройдън през май 2006 година. Ще чуем Hometown Glory, за която през 2010 г. Адел получава Грами номинация за най-добро женско поп вокално изпълнение.

Слушайте предаването в петък, 8 юни, от 17.30 часа



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

платена публикация
Пием ли чиста вода? Как да филтрираме водата в домашни условия

Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..

публикувано на 20.12.23 в 10:40