В средата на октомври в гр. Белоградчик се провежда Международна научна конференция на тема „Геопарковете и модерното общество” . Тя е посветена на инициативата UNESCO GEOPARK , обявена на срещата на Европейската асоциация за опазване на геоложкото наследство ProGEO през 1998 г. в гр. Белоградчик. Как се развиват нещата през тези 20 години? Какъв е ресурсът страната ни да предложи поне един български геопарк за Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО? А какъв би бил културният и икономическият ефект за държавата и за съответния район, където се намира геопаркът? Само кандидатури на планини ли могат да бъдат представени, как стои въпросът с обектите край морето? Чуйте още подробности от разговора с проф. Димитър Синьовски от Минно-геоложкия университет в София в звуковия файл.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
Млади хора от село Столник, община Елин Пелин обикалят къщите в селото на Коледа. Коледарската група е от единадесет млади момчета ...
Кауза "Божик"- така са нарекли благотворителната инициатива хората от санданското село Спатово и техните приятели от фондация "Леб и вино" , чиято..
С около 12 декара може да намалее площта на Природния парк "Сините камъни". Това ще се случи, ако имот край Алпийския дом – навремето резиденция на..