„Банализира се темата за дигиталната форма на комуникация, особено с последните събития. Това е една наложена необходимост“. Коментарът направи в предаването „Хоризонт до обед“ Стоян Ставру, юрист и философ.
„Когато говорим за дигитална връзка, участват само две сетива – визуалното и слухът, на заден план остават вкусът, мирисът и допирът. А това са едни от най-древните човешки сетива. Като миризмата сред тях е ключова, включително тя е свързана и със сексуалността. Така че в дигиталното общуване липсват ключови сетива. Средата може да е удобна и приятна, но тя е ограничена и може да бъде само допълваща… Много по-различно е хората да се видят на живо. Така че при запознанствата по интернет хората после чакат срещата на живо с нетърпение“, каза още Ставру.
„При дигиталната връзка имаш по-добър контрол, няма риск – всъщност тези контакти са безконтактни. Но това е още една линия на комуникация. Проблем е, че хората не могат да общуват само по интернет. Това го показа и пандемията и това няма да ни заличи като човешки същества“.
Стоян Ставру е доктор по гражданско и семейно право и доктор по съвременна философия. Преподавател по „Биоправо“ и „Медицинско право“ в СУ „Св. Климент Охридски“ и в Нов български университет.
Интервюто със Стоян Ставру можете да чуете в звуковия файл.
Законодателната уредба на гласуването с подвижна избирателна кутия, която мнозинството е напът да приеме, може да доведе до оспорване и касиране на изборните резултати за отделни народни представители. Това предупреди в ефира на БНР юристът Петър Славов. След като Правната комисия в Народното събрание одобри промени в Закона за извънредното..
Кой има интерес от неконтролирани конфликти между горски стражари и бракониери, защо голяма част от тези конфликти приключват в полза на бракониерите, нормално ли е гората безнаказано да секат хора, които имат десетки актове за нарушения за незаконна сеч, и не на последно място - колко случая на физическа агресия и зрелищни побои може да понесе..
Започва издаването на „зелени паспорти“ на ваксинираните лица в Израел. На първо време „паспортът“ ще е картонче, което може да вземеш в ръка, но се обмисля електронно приложение или друго защитено техническо решение. Мобилното приложение за смартфон ще може да се активира седем дни след поставянето на втора доза от ваксината срещу Covid-19...
„Тази акция за достъпно изкуство е по европейска програма „Творческа Европа“ и програма „Култура“ на Столична община, като участват още Италия, Обединението Кралство и Германия“. Това разказа в предаването „Преди всички“ Анелия Фернандес от Фондация „Музейко“ за онлайн дискусията „Да внесем изкуство там, където всеки отива“ . Дискусията..
Хотелиерите и ресторантьорите в област Велико Търново се присъединяват към искането на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация за рестарт на бранша в началото на февруари. Бизнесът настоява и за незабавно изплащане на държавните помощи и компенсации към засегнатите бизнеси. Сериозен проблем има и със загубата на кадри. Туризмът е..
И отново към историята и последните 50 години, в които и „Хоризонт” има пръст. Верни на мисълта на Чарли Чаплин, че „ за да се смееш искрено, трябва да можеш да вземеш болката си и да поиграеш с нея”, ще ви припомним леко мъчителни за колегите ефирни моменти , на които мнозина са се усмихнали. Смешното в „Хоризонт” под микрофон и камък потърси Лора..
Българската общност в чужбина ще участва активно в парламентарните избори у нас на 4 април - такива са впечатленията на Христина Въчева, която живее със семейството си в германския град Хамбург. Христина ще гласува, защото смята, че гласът на българите зад граница е важен. Такава е нагласата и на други наши сънародници зад граница, твърди тя...
„ Имаме нужда да минем през тези избори след масово гласуване . Има обаче два утежняващи фактора - пандемията и съмненията за възможни фалшификации. И..
В Националния исторически музей беше открита изложба с най-интересните археологически находки по време на 22 експедиции през изминалата година...
Кой има интерес от неконтролирани конфликти между горски стражари и бракониери, защо голяма част от тези конфликти приключват в полза на бракониерите,..