"Всеки е затворен в избирателната урна, това е голямото послание, че ние сме жертва и на политиците, които успяват да насадят в главите ни собствената си величавост", така художникът проф. Анри Кулев коментира пред БНР своята карикатура на настъпилото объркване в обществото по време на пандемия. По думите му въпросите, които следват, са що за хора са тези, за които гласуваме:
"Всичко останало изчезна от обществото, остана една-единствена разпределяща парите политика. това е най-ужасното и най-обидното", каза той.
Проф. Кулев подчерта, че българите не преживяват тежко наложената дистанция, защото "сме нация на дистанцията и изключително рядко се обединяваме":
"Обединяваме се само, за да направим лошо на някого. Изключително редки са случаите на обединяване за добра кауза".
Според него пандемията е дошла много добре на българите, защото думите вече не значат нищо:
"Щом думите не значат нищо, значи и действията не значат нищо, всичко е позволено".
В предаването "Неделя 150" проф. Кулев изказа скептицизъм, че спасението от пандемията ще изчисти мозъците ни от демоните:
"Ние сме такова земно племе, че непрекъснато ни водят демони и никаква ваксина няма да ни спаси от тях".
По думите му чувствата за вина, срам и отговорност вече липсват у всички:
"Всеки може да каже всичко и всеки може да бъде опроверган. ... Говорят се страшни глупости, казани с умен тон. Това уморява хората и затова човек се самоизолира".
Интервюто на Диана Янкулова с Анри Кулев в предаването "Неделя 150" можете да чуете от звуковия файл.
„ Изключително политкоректен кабинет, изключително политкоректна администрация. Очевидно това е посланието – че оттук насетне всички ще бъдат включени по модела на това, за което се бори Демократическата партия, особено по-радикалните елементи вътре в нея . Това е много ясен сигнал, още с конструирането на администрацията по този начин с демарша..
„Кампанията започна при голям интерес и имаме уверенията на Министерство на външните работи, които я подкрепят от самото начало, че клипът за закрила на децата е качен на сайтовете на всички интернет страници на посолствата ни “, каза пред БНР Милена Първанова, директор на Дирекция „Международна правна закрила на детето и международни..
Ако изборите бяха днес, седем са формациите, които имат изгледи да са в Народното събрание, като за две от тях кампанията ще е решаваща. Това показват данни от независимо представително за пълнолетното население на страната проучване на "Галъп интернешънъл", проведено "лице в лице" сред 1010 души между 7 и 15 януари. С 22,9 на сто от онези,..
И тази година лихвите по кредитите ще се запазят на нивата от миналата – 4.5 до 6.5% при потребителските кредити и около 2.5 до 3.0-3.1% при ипотечните кредити . Тази прогноза направи пред БНР Тихомир Тошев, кредитен консултант и изпълнителен директор на „Кредит център“. „Още е много рано да говорим за увеличаване на лихвите. Аз съм от..
„ Започнахме проверки в домовете за хора с психични разстройства и с умствена изостаналост – те са 40 на брой общо в страната и са в най-лошо състояние“, каза пред БНР Николина Иванова, директор Дирекция „Контрол, мониторинг и лицензиране на социални услуги“ към новата Агенция за качество на социалните услуги у нас. Агенцията беше създадена през..
След като горски инспектор преби бракониер и след десетки случаи на бити горски търсим отговор на въпроса кой има интерес от неконтролираните конфликти между горски и бракониери и защо държавата абдикира от проблема: „ Проблемите са трупани от две десетилетия, това е балон, който ще гръмне “, това каза пред "Хоризонт" Владимир Димитров, бивш..
Рисковете от употребата на ветеринарния медикамент ивермектин при хора са огромни , предупреди пред БНР доц. Яна Симова, началник на отделение по кардиология в УМБАЛ „Сърце и Мозък“ в Плевен и ръководител на научноизследователската група за пост-Covid изследване и лечение на усложнения към Българския кардиологичен институт. Доц. Симова е..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев предложи проект на наредба за начина, по който ще бъдат предоставяни и изплащани средства..
В първото си интервю за българска медия след встъпването в длъжност на президента Джо Байдън посланикът на Съединените щати в България Н. Пр. Херо..
" Това, което разкрихме в нашето разследване, е не само опит за структурирано убийство на единствения опозиционен лидер в Русия , а съществуване на цяла..