Читалището във великотърновското село Самоводене провежда благотворителни изложби-базари, с които се набират средства за спешен ремонт на покрива.
457 лева събра от благотворителната изложба-базар на мартеници и сувенири читалище „Извор“ в село Самоводене. Парите са за ремонти. Очаква се строителните работи да започнат идната седмица, поясни Рена Дрангюлева, председател на читалищното настоятелство:
„Покривът тече, отива по стените, по коридора. Големият покрив, който е над самата сграда, има греди, които са на път да се счупят и трябва тях да ремонтираме, ще рухне целият покрив. Тогава вече няма оправяне“.
В полза на каузата до юни, включително, са насрочени още базари за набиране на средства. Сегашната сграда на читалището в Самоводене е строена през 1952 година и оттогава по нея не е правен сериозен ремонт.
Млад мъж е загинал при катастрофа в района на петричкото село Кърналово. Сигналът за инцидента е получен в полицията около 17.40 часа. По първоначална информация 27-годишният водач на мотоциклет се е блъснал в лек автомобил, в резултат на което е загинал на място. Работата по случая продължава.
Чехия е информирала Европейския съюз и НАТО за предполагаемата намеса на руското разузнаване при взривовете в чешки складове за боеприпаси преди седем години. Разкритията доведоха до обявяването за „персона нон грата“ на 18 руски дипломати, идентифицирани като служители на разузнаването. Според премиера Андрей Бабиш те може да имат отношение към..
Руското министерство на външните работи обяви за „персона нон грата“ 20 чешки дипломати в отговор на изгонването от Чехия на 18 руски дипломати, идентифицирани като служители на разузнаването. Дипломатите трябва да напуснат територията на Русия до края на утрешния ден, 19 април. Тази вечер чешкият посланик в Москва беше извикан за обяснения в руското..
Единадесет души загинаха, а 98 бяха ранени при влакова катастрофа в Египет, съобщиха здравните власти в страната. При инцидента четири вагона излязоха от релсите на 40 км северно от Кайро. Влакът е пътувал от египетската столица към град Мансура. Причините за инцидента се разследват, съобщават Египетските национални железници, цитирани от..
В италианската област Умбрия, в селището Чита де ла Пиеве край вилата на премиера Марио Драги, се състоя символичен протест на известни главни готвачи. Те поискаха заведенията да работят пълноценно, а не само с клиенти на открито, както ще бъде от 26 април. Протестът бе организиран от известния главен готвач Симоне Чикоти. В него участваха не..
Община Бобов дол отново зарадва жителите и гостите на града с атрактивна украса за Великден. Предвеликденската украса е по градинските и при фонтана пред общината, при читалището в квартал "Христо Ботев", на трите изхода на миньорския град - към Кюстендил, към Радомир и към Дупница, където са поставени светещи яйца и пана. Има засадени..
Община Сапарева баня ще рекултивира закритото преди 3 години градско сметище. Вече е определено и дружеството изпълнител, обявиха от администрацията. Средствата - над 700 хиляди лева, са по Оперативната програма "Околна среда". Закритото от 1 януари 2018 г. общинско сметище край Сапарева баня е на терен от около 13 декара. Според одобрения..
" Бойко Борисов смята, че викането му в парламента е посегателство на достойнството на особата, което и Фердинанд не си е позволявал ". Това заяви пред..
„ Важен въпрос е дали наистина има анти-ГЕРБ мнозинство . Пукнатините в тази изключително хетерогенна маса ще се разрастват. Твърде прибързано се твърди,..
" Със сигурност ние не подкрепяме увеличаване на правомощията на президента , особено в предизборен период. Не подкрепяме изземване на инициативата на..