"Правилата в политиката не съществуват случайно. Те са обобщение на дълъг опит - положителен и отрицателен. Дават голяма степен на сигурност, че ако бъдат спазвани, има шанс за постигане на добър резултат".
Това каза пред БНР проф. Александър Маринов, председател на Съвета за стратегическо развитие при президента.
Филип Станев: Не трябва да се търси интрига, трябва да се действа практично
Христо Иванов: Не се работи с политика на свършените факти
Според проф. Маринов поради неопитност, поради силно самочувствие или заради манипулация хората от ИТН смятат, че проблемът с правителството се изчерпва с неговото избиране.
"Въпросът е оттам нататък какво".
В предаването "Неделя 150" той допълни:
"Не можеш да кажеш - правим правителство, ако след една седмица не получим това, което искаме, разтурваме го и си отиваме. Не се прави така. Все пак става дума за държавата, за живота на милиони хора... Става въпрос за една голяма радикална, дълбока, болезнена промяна, която се очаква от мнозинството българи. Това е голяма отговорност".
Татяна Дончева: Не желаем авантюрата на група хора, която пее "пред нас са блеснали житата"
Христо Проданов: За отговорно управление е важно да има разписано споразумение
Бойко Борисов: ГЕРБ ще съдейства за съставянето на правителство
По думите на проф. Александър Маринов ИТН легитимира БСП като свой партньор и така БСП вече е отвън чертата, която разделя статукво и антистатукво.
"Очевидно действат разумно, защото е важно за тях да получат форма на признание за политическата си тежест на фона на две поредни и все по-тежки изборни загуби. Друг е въпросът какво ще се случва оттук насетне с едно евентуално правителство - с неговото приемане от обществото и с последиците от дейността му".
Интервюто с проф. Александър Маринов можете да чуете в звуковия файл.Норвегия ще увеличи повече от два пъти финансовия си ангажимент към Украйна тази година и в същото време ще увеличи собствените си разходи за отбрана, обяви днес премиерът Юнас Гар Стьоре и добави, че скандинавската страна е изправена пред най-сериозната обстановка в сферата на сигурността от 80 години, предадоха Ройтерс и Франс Прес...
Посланиците на Русия и Украйна във Великобритания имаха публични изяви в един и същи ден. Андрей Келин заяви, че Русия иска бързо постигане на мир, но Лондон е начело на тези, които се противят, а Валери Залужни каза, че САЩ "унищожават" установения световен ред. Руският посланик Андрей Келин обвини Обединеното кралство, Франция и други..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте изрази "предпазлив оптимизъм", че Украйна и Съединените щати ще преодолеят разрива помежду си, възникнал по време на посещението на Володимир Зеленски в Белия дом миналия петък. Рюте съобщи, че усилия в тази посока се полагат буквално в момента, предаде БТА. Пресслужбата на украинския президент..
Повечето мита върху вноса на мексикански стоки в САЩ са временно отложени до 2 април, написа президентът Доналд Тръмп в своята социална мрежа "Трут Соушъл" (Truth Social), предадоха АФП и Ройтерс. САЩ се връщат към политиката на обмитяване на вноса - първо за Канада, Мексико и Китай "Мексико няма да плаща мита за всички стоки, обхванати от..
Германия и останалите страни от ЕС ще запълнят липсите от замразената американска военна помощ за Украйна. В това увери германският министър на отбраната Борис Писториус гостуващия в Берлин украински министър Рустем Умеров. Нашата цел е да заместим американската помощ, заяви Писториус след разговори с украинския министър на отбраната Рустем..
80% от жп инцидентите се дължат на субективен фактор и слаб контрол, сочи докладът на работната група, която беше назначена от транспортния министър Гроздан Караджов след челния удар между две товарни композиции в средата на януари. При тежкия инцидент загинаха двама души. Двама души са загинали и шестима са ранени при влаковата катастрофа в..
Министърът на енергетиката Жечо Станков отвърна на отправените днес обвиненията от ПП-ДБ за рискове пред програмата за саниране, като заяви , че тя е била "рязко изрязана" във финалния вариант от правителството на Кирил Петков. "Рязко изрязана във финалния вариант от правителството на Кирил Петков. и изваждане на еднофамилните къщи. Ако се чудите..
В Плевен се очаква да бъде разкрит първият в Северна България Факултет по ветеринарна медицина . Така Медицинският университет ще предлага обучение..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..