БФС промени деня на варненското дерби Спартак – Черно море

БФС промени началния час или датата на провеждане на шест мача от Първа лига за 13-и, 15-и и 17-и кръг, както и една среща от Втора лига, която би трябвало да има отношение към челото на класирането.

С ден назад е изместено варненското дерби между Спартак (Варна) и Черно море (Варна), като срещата ще се състои на 22-и октомври (събота) вместо в петък, 21-и.

С час по-рано е изтеглено дербито между Лудогорец и ЦСКА-София, както и още четири други мача.

Етър (Велико Търново) – ФК Крумовград пък е издърпано в петък, за да вземе мястото в телевизионния ефир на Спартак – Черно море, който отива в събота.

Спортно–техническата комисия на БФС от 05.10.2022 г:

По предложение на МВР и Нова Броудкастинг груп и със съгласието на ПФЛ се правят следните промени в първенствата на Първа и Втора професионални футболни групи.

* Срещата от XIII–ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Спартак 1918 (Вн) и ПФК Локомотив 1926 (Пд), ще се играе по програма на 10.10/понеделник/2022 г от 16.00 часа, вместо от 17.00 часа.
* Срещата от XIII–ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Лудогорец 1945 (Рз) и ПФК ЦСКА-София, ще се играе по програма на 10.10/понеделник/2022 г от 19.00 часа, вместо от 20.00 часа.
* Срещата от XV-ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Спартак 1918 (Вн) и ПФК Черно море (Вн), ще се играе на 22.10/събота/2022 г от 15.15 часа, вместо на 21.10/петък/ 2022 г от 19.45 часа.
* Срещата от XV–ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Арда (Кж) и ФК Локомотив 1929 (Сф), ще се играе по програма на 21.10/петък/ 2022 г от 19.45 часа, вместо от 17,30 часа.
* Срещата от XVII–ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Берое (СЗ) и ПФК Арда (Кж), ще се играе по програма на 05.11/събота/2022 г от 17.30 часа, вместо от 18.45 часа.
* Срещата от XVIII–ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК Лудогорец 1945 (Рз) и ФК ЦСКА 1948 (Сф), ще се играе по програма на 13.11/неделя/2022 г от 17.30 часа, вместо от 17.45 часа.
* Срещата от XIV–ти кръг на Втора професионална футболна лига между отборите на ФК Етър (ВТ) и ФК Крумовград, ще се играе на 21.10/петък/ 2022 г от 17.30 часа, вместо на 22.10/събота/2022 г от 15.15 часа.

По публикацията работи: Borislav Ninov

ЦСКА София - Славия

Славия надигра безличен ЦСКА София

ЦСКА София допусна трета загуба от началото на сезона след поражение с 0:1 от Славия в мач от петия кръг на Първа футболна лига. "Червените" бяха надиграни от "белите" и във втори пореден мач са унизени от съперника, след като това се случи и във Варна при поражението от Спартак с 0:3. Очакванията отборът на Томислав Стипич да покаже по-добро лице бяха..

публикувано на 17.08.24 в 21:14
Олимпик Марсилия

Марсилия разгроми Брест като гост във Франция

Отборът на Олимпик Марсилия постигна победа при гостуването си на Брест с 5:1 в мач от първия кръг на футболния шампионат на Франция. Новото попълнение Мейсън Грийнууд даде преднина на гостите от Марсилия още в третата минута при официалния си дебют за тима. Ромен Дел Кастило пропусна да изравни за домакините в 9-ата минута, след като не успя да..

публикувано на 17.08.24 в 20:17
Арсенал - Уулвърхемптън

Арсенал спечели домакинството си на Уувърхемптън

Арсенал победи Уулвърхемптън с 2:0 като домакин на "Емирейтс Стейдиъм" в среща от първия кръг на английската Висша лига по футбол. Домакините владееха инициативата от самото начало на двубоя. В 15-ата минута Букайо Сака овладя топката в наказателното поле, технично елиминира съперниковите бранители и опита да я прокара зад вратаря на "вълците" Жозе Са, но..

публикувано на 17.08.24 в 19:35
Юсуф Фофана

Юсуф Фофана премина от Монако в Милан

Полузащитникът на футболния Монако Юсуф Фофана подписа договор с Милан, съобщава официалният сайт на клуба. Договорът с 25-годишния французин е до лятото на 2028 година. Играчът ще носи фланелка с номер 29. През миналия сезон Фофана изигра 35 мача за Монако, в които отбеляза 4 гола и направи 4 асистенции. Според информации в италианската преса..

публикувано на 17.08.24 в 19:28
Илия Груев-младши

Илия Груев игра цял мач при равенство на Лийдс

Националът Илия Груев-младши игра цял мач за Лийдс при нулевото равенство като гост на Уест Бромич в среща от втория кръг във второто ниво на английския футбол - Лига Чемпиъншип. Груев бе титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, като получи една от най-високите оценки за изявите си в мача. Равенството е второ поредно за Лийдс този..

публикувано на 17.08.24 в 17:21
Ипсуич - Ливърпул

Ливърпул стартира с успех при Арне Слот

Ливърпул победи Ипсуич с 2:0 в първия си мач за сезона в английската Висша лига по футбол. Двубоят беше дебютен за мениджъра на "мърсисайдци" Арне Слот в шампионата на страната.  През първото полувреме на "Портман Роуд" домакините имаха няколко опасни контраатаки, които изнедаха отбраната на "червените", но не успяха да ги материализират.  От..

публикувано на 17.08.24 в 16:36
Борусия (Мьонхенгладбах)

Борусия (Мьонхенгладбах) е във втория кръг за купата на Германия

Отборът на Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за втория кръг в турнира за Купата на Германия по футбол след успех с 3:1 като гост на третодивизионния Ерцгебирге Ауе. Домакините поведоха с 1:0 още в осмата минута след попадение на 22-годишния полузащитник Мика Клаусен. Борусия Мьонхенгладбах възстанови равенството до края на..

публикувано на 17.08.24 в 16:17