Черноморец надигра Черно море насред Варна

Черно море

Без капитана си Мартин Коцев, който е контузен, Черно море допусна втора загуба в баскетболното ни първенство при мъжете. Варненският тим загуби от Черноморец с 84:96. Домакините изоставаха почти през целия двубой, а през последната част бяха много близо до обрат. Победата е трета за бургаския отбор, който е и с 3 поражения. Черно море е с 3 победи и 2 загуби. Тач Ънру завърши за домакините с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби. За гостите Кинг Революшън и Мунис Туку завършиха с по два двуцифрени резултата - първият с 12 точки и 11 борби, а вторият точки и 10 асистенции.

Гостите започнаха отлично срещата и за малко повече от три минути игра успяха да поведат с 8:2, но Черно море отвърна с тройка на Михаил Молдов и кош на Тач Ънру и намали на 7:8. Тимът на Черноморец показа добра игра в защита и започна да трупа преднина, която достигна 10 точки при 9:19 малко повече от две минути преди края на първата част. Черноморец заслужено спечели убедително първата четвърт с 26:13. И през втората част гостуващият тим продължи с агресивната си игра и малко преди средата ѝ успя да поведе с над 20 точки – 42:20 за Черноморец. Две минути и 39 секунди преди почивката авансът на гостите стана 27 точки при 53:26 след тройка на капитана на бургазлии Георги Боянов. На почивката резултатът бе 57:33 за Черноморец. За гостите през първите две части отлично се представи центърът Макол Моайен, който за 16.33 минути игра вкара 17 точки, взе 7 борби и направи три блока.

След почивката играта бе равностойна, но и двата отбора допускаха доста грешки. В средата на третата част домакините успяха да намалят изоставането си до под 20 точки - 44:63. С тройка на Мартин Йорданов 3.56 минути преди края на третата четвърт Черно море Тича намали пасива си до 16 точки - 49:65. Домакините успяха да спечелят третата част, но преди решителната четвърта изоставаха с 21 точки - 57:78. В началото на последната част капитанът на гостите Георги Боянов напусна игра заради техническо нарушение, като играчът имаше преди това и неспортменски фал. След малко повече от четири минути игра през последната четвърт Черно море успя да намали пасива си до 12 точки - 71:83, след тройка на Тач Ънру. Две минути и 50 секунди преди края на мача с тройка отново на Тач Ънру домакините намалиха изоставането си до 10 точки – 80:90. Силите на Черно море обаче не стигнаха за обрат и Черноморец завоюва победата.

На 19 ноември Черноморец ще излезе срещу Балкан като гост. За Черно море загубата е втора за сезона, като в следващия кръг "моряците" гостуват на Спартак (Плевен).

Среща от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ):

Черно море - Черноморец 84:96 (13:26, 20:31, 24:21, 27:18)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 1000;

Съдии - Ивайло Ресиловски, Калоян Костов и Ивайло Иванов;

Най-резултатни: Михаил Молдов 20 т., Ейвърил Угба, Мартин Йорданов и Иван Спиров по 13 т. (Черно море); Георги Боянов 19 т., Макол Моайен и Мунис Туку - по 17 т. (Черноморец);

По публикацията работи: Илиян Христов

Локомотив (Сф) победи с 2:1 Черно море

Локомотив (Сф) спечели срещу Черно море

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:1 у дома Черно море в среща от 3-ия кръг на футболното ни първенство. Още в 9-ата минута столичани трябваше да направят принудителна смяна. Капитанът Валентин Николов получи контузия и на негово място на терена влезе Селсо Рапосо. В 20-ата минута Велислав Василев от гостите направи пробив, който завърши..

публикувано на 04.08.24 в 21:40
Джазмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата в Париж

Първа олимпийска титла за Италия в тениса

Италианките Джазмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата при женските двойки на турнира по тенис от Олимпийските игри във френската столица Париж. Третите поставени Паолини и Ерани победиха във финала състезаващите се под неутрален флаг рускини Диана Шнайдер и Мира Андреева след обрат с 2:6, 6:1, 10-7. Срещата продължи час и 25 минути...

публикувано на 04.08.24 в 21:38
Светлана Каменова

Светлана Каменова: Благодаря на България за подкрепата

Светлана Каменова, която отпадна на четвъртфиналите в категория до 57 килограма на турнира по бокс на Игрите в Париж, благодари на всички за подкрепата. Настоящата европейска шампионка от Белград 2024 и бронзова медалистка от последното Световно първенство в Ню Делхи 2023 Каменова загуби с 0:5 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) съдийски гласа..

публикувано на 04.08.24 в 21:32
Борислав Георгиев

Борислав Георгиев: Не ни разрешиха да победим

В българския лагер бяха крайно разочаровани след загубата на Светлана Каменова на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс. Треньорът на женския ни национален отбор Борислав Георгиев се появи след срещата с лист, на който беше написано на английски: "Аз съм ХХ, Спасете женския спорт", визирайки, че жените имат две Х-хромозоми, а при мъжете..

публикувано на 04.08.24 в 21:30
Красимир Инински

Красимир Инински: Подкрепям на 100 процента Каменова и треньорите

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински изрази подкрепата си към Светлана Каменова след загубата на националката в категория до 57 килограма на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс в Париж. Инински пристигна в "Арена Норд" за двубоя и изгледа от трибуните мача на Каменова срещу тайванка Лин Ю-тин, а след срещата..

публикувано на 04.08.24 в 21:28
Новак Джокович

Новак Джокович взе и олимпийското злато

Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович спечели и олимпийското злато. На финала в Париж сърбинът се наложи над испанеца Карлос Алкарас със 7:6 и отново 7:6, в мач продължил 2 часа и 52 минути. Така Джокович добави към легендарната си кариера и последното нещо, което липсваше в списъка му от постижения - олимпийския златен..

публикувано на 04.08.24 в 18:43
Божидар Саръбоюков

Божидар Саръбоюков отпадна в квалификациите

Божидар Саръбоюков отпадна в квалификациите на скок дължина на турнира по лека атлетика на Игрите в Париж. 19-годишният дебютант на Олимпиада завърши 14-и в класиране със 7.87 метра, като остана само на 4 сантиметра от място във финала, за който се класираха най-добрите 12 от пресявките. Младокът направи два неуспешни опита, след което в..

публикувано на 04.08.24 в 15:29