Това мнение изрази пред БНР д-р Павлина Михайлова, председател на Сдружението за лечение на Covid-19 с реконвалесцентна плазма, член на УС на Националната пациентска организация по време на пандемията. Сега се срещаме с правнуците на Омикрон, както професор в Щатите окачестви сегашните варианти, които вървят, допълни тя.
Това е сериозно заболяване, сериозни са и дългосрочните последствия от него, предупреди специалистът.
Сдружението е публикувало подробен протокол - терапевтична схема за приложение в домашни условия.
Д-р Михайлова съветва у дома да се използва "старото средство ацетилсалицилова киселина и то в 400-500 милиграма за десетина дни", което е с противотемпературно, противоболково, противосъсирващо действие. Препоръчват се още хранителна добавка, противовирусен препарат, пробиотик и друго старо лекарство, което се използва от десетилетия, "което много хора не го изписват, защото е 6-7 лева".
По думите ѝ всеки лекар си е изработил собствен протокол за лечение на Covid-19, който смята за успешен.
Нищо не гарантира развиването на постковид синдром, подчерта д-р Павлина Михайлова и допълни, че няма значение как си прекарал заболяването, как си се лекувал и дали си направил профилактика на постковид.
"Постковид в момента е тера инкогнита. Вече се оформят болести, които са нови, непознати за човечеството. Те се развиват след ковид. Имам предвид няколко такива неврологични. Имаме нови болести, които още не са дефинирани. (...) В момента говорим за скритата пандемия, която си върви паралелно. Не знаем колко хора ще бъдат увредени след една година. Говорим за инвалидизиращи симптоми и страдания", коментира д-р Михайлова в предаването "Хоризонт до обед".
Според нея трябва да се направи информационна кампания за постковид у нас.
"След ковид медицината се промени. Минал ли е през теб този вирус, ти не си същият."
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
Във връзка с Международния ден на най-учтивата дума "Благодаря" , който беше преди дни, ви срещаме с енерго терапевт Асен Миланов . Тази дума е разменна монета, която остойностява нашата признателност за направеното ни добро . Замислете се само колко пъти на ден благодарите на някого или за нещо на глас или на ум. Това е дар на блага,..
Трябва да се намери точният баланс между свободата на словото , която не трябва да бъде накърнявана, и свободата на хората да не бъдат подвеждани чрез фалшива и манипулирана информация . Това каза пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество, във връзка с обявените от главния изпълнителен..
По-скъп хляб купуват вече и в Силистра. Увеличението в търговската мрежа е от 20 до 40 стотинки . Според производители толкова рязко покачване на цените не е оправдано. На същото мнение са и потребителите. Доскоро един от най-евтините хлябове беше на цена от 1,50 лева, а днес се продава вече за 1,90 лева , показва проверка в магазините...
" Астрологията е древна наука , която ни напомня за връзката между небесното и земното. Както казва Галилео Галилей: " Математиката е езикът, с който Бог е написал Вселената" , а астрологията ни дава ключа към този език, като разкрива хармонията между движението на звездите и ритъма на нашия живот. Карл Юнг допълва: "Астрологията..
Технологичните обновления в библиотеките са по-напред, отколкото материалната база . Това каза пред БНР новоизбраната директорка на Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" доц. д-р Калина Иванова. " Ние сме все повече виртуални, отколкото физически гостоприемни . Трябва да се промени това, за да бъдем с едно приятно лице за..
2025-а ще бъде интересна. Четири големи планети ще сменят знаците , в които са били през последните години. Това е забележително и ще доведе до турбулентност , каза в ефира на "Нощен Хоризонт" Руслан Борисов, познат като астролога Азарей . " Всяка промяна иска ние да се преоблечем в нови дрехи , да се преоблечем в нови мисли, в нови идеи, а..
Как започна и как се развива новият сезон в зимния туризъм у нас, с неговите прелести и проблеми. Това е темата на поредното издание на неделното предаване "Пътувай с "Хоризонт". По нея разговаряхме с Тодор Божинов – по професия продуктов дизайнер, а като хоби – турист, пътешественик, скиор и основател на тематичния сайт Кашкавал турист...
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
Стихията в Лос Анджелис е с библейски размери. Това разказа пред БНР Христофор Караджов, преподавател по журналистика в Калифорнийския университет...
Само интереси и алчност за власт и пари събира трите партии, които преговарят за правителство ГЕРБ, БСП-ОЛ и ИТН. Това заяви бившият лидер на..