Морехон (вляво)

България с първи медал от ЕП по бокс в Белград

Йордан Морехон осигури първи медал за България от европейското първенство по бокс за мъже и за жени в Белград. Под наставленията на треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров националът достигна до полуфиналите в категория над 92..

публикувано на 21.04.24 в 22:10

Виктор Караджов с бронзов медал в световния полумаратон за хора с интелектуални затруднения

Виктор Караджов донесе първи медал за България в най- елитната група в световния спорт за атлети с интелектуални затруднения.   Българинът спечели бронзов медал в световния полумаратон, категория II 1, който се проведе в Алмати (Казахстан)...

публикувано на 21.04.24 в 21:01

България със 105 златни отличия от ЕК по кикбокс в Пловдив

Българските кикбоксьори спечелиха 348 отличия от които 105 златни, 96 сребърни и 147 бронза на европейската купа, която се проведе в Пловдив. Този актив изкачи родните състезатели на първата позиция в комплексното класиране по медали от общо 21-а..

публикувано на 21.04.24 в 20:36
Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) и завърши редовния сезон на седмо място

Ботев (Пловдив) надигра с категоричното 4:0 Локомотив  (София) като гост и се изкачи на седмо място в генералното класиране на Първа лига, измествайки от тази позиция ЦСКА 1948. "Канарчетата" завършват редовния сезон с 44 точки и една повече от..

публикувано на 21.04.24 в 19:51
Баскетболният Монтана 2003 намали резултата във финалната серия в женското първенство

Баскетболистките на Монтана 2003 намалиха резултата във финалната серия

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над защитаващия титлата си Берое със 78:55 (30:8, 24:26, 13:8, 11:13) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в третата среща от финалния плейоф в първенството на България по баскетбол за жени. Берое спечели първите..

публикувано на 21.04.24 в 19:44
Марица (Пловдив) с 10 титла във волейболното първенство

Марица (Пловдив) спечели юбилейната си десета титла в женското волейболно първенство

Марица спечели юбилейната си десета титла на България по волейбол за жени, след като пловдивчанки надвиха ЦСКА с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) в третия мач от финалната серия на Демакс лигата, проведен в зала "Христо Ботев" в София. Марица взе първата част с..

публикувано на 21.04.24 в 19:37

ЦСКА 1948 остана извън първата шестица в ППФЛ, Локомотив (Пловдив) изпревари Левски

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в двубой от последния 30-и кръг на редовния сезон във футболната Първа лига. И двете попадения в срещата паднаха през втората част, като само в рамките на 6 минути двата тима си размениха по..

публикувано на 21.04.24 в 17:41
Мартин Чой

Мартин Чой не успя да завърши осмото си участие в "24-те часа на Льо Ман"

Най-добрият ни съсзател по мотоциклетизъм на писта Мартин Чой и неговият отбор MACO Racing Team не успяха да завършват състезанието "24 часа на Льо Ман", а Yoshimura SERT постигна изненадваща победа в първия кръг за годината в световния..

публикувано на 21.04.24 в 17:35

Ансамбълът ни остана без отличие от СК в Баку

Авсамбълът на България остана без отличие на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Момичетата на Весела Димитрова и Ясена Стойнева записаха едно четвърто, едно пето и едно шесто място в надпреварата.  Магдалина Миневска, София..

публикувано на 21.04.24 в 16:24

Брезалиева и Краснобаева с три медала от финалите на СК в Баку

Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева спечелиха три медала от финалите на уредите на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).  Брезалиева се окичи със сребърно и бронзово отличие от  финалите с топка и с обръч В първия финал с..

публикувано на 21.04.24 в 16:07