Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Главен герой: Станислав Пандин

Човек не бива да попада в безвремие

Станислав Пандин
Снимка: БНР

В ролята на главен герой в "Нашият ден“ влиза Станислав Пандин. Той е психолог, специалист по детска психология. От дълги години е обществен възпитател и психолог в два столични района – "Сердика“ и "Изгрев“. Музикант, който обича моторите. 

 Пътят към вярата 

"Случи се, че, ходейки често до манастира" Св. Мина“, моето първо работно място се оказа 60-о основно училище "Св. св. Кирил и Методий“. То  е възникнало в средата на 19-и век и е едно от първите в София. Там бях първият училищен психолог", казва Стансилав Пандин. 

Музиката в живота на психолога

Купува първата си класическа китара на 11 години от втория етаж на ЦУМ. Първата група, в която участва в периода 1993–1997 година, е "Декада“. Това е страхотно време, в което много млади музиканти буквално се появяват от нищото. Групата се разпада през 1998 година, когато членовете на групата влизат в казармата. "В днешно време децата и юношите имат абсолютно всичко. И това, струва ми се, че до голяма степен подтиква творческия устрем на младите хора“, допълва той. 

През дългите години практика психологът се е срещал с хиляди деца. Тайната е – умееш ли като специалист да предизвикаш чувство на облекчение в детската душа, макар и мимолетно в началото, значи вървиш по верния път. И с годините започваш да вървиш все по-уверено напред. Просто не трябва да спираш да го правиш, споделя психологът. "Уповавам се на вярата и няма начин да не се изправи човек, ако той вярва. Не се ли черкува човек, говоря лично за себе си, няма да съм съвсем изправен“, твърди Пандин.

Посланието

"Щом ни е даден този живот, не бива да го пилеем в някакви излишъци“, съветва психологът.

Цялото интервю със Станислав Пандин можете да чуете в звуковия файл. 

По публикацията работи: Наталия Маева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимка: naukamon.eu

Българският минен сектор пред предизвикателствата на Зелената сделка

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" гостува доц. Иван Митев, изпълнителен директор на Българската минно-геоложка камара. След професионалния празник на работещите в минната и добивната индустрия той представя равносметка на случилото се през изминалата година и обсъжда предизвикателствата, които Зелената сделка и Европейският..

обновено на 26.08.24 в 11:13
Цар Борис III

Избрано: Кой имаше полза от смъртта на царя?

В лятната поредица на "Terra Култура" припомняме едни от най-интересните интервюта, прозвучали в ефира на предаването. Един от тях е този с журналистката Сима Владимирова, която говори за последните дни на цар Борис Трети. Разговорът представя последните дни от живота на цар Борис III и разглежда възможните причини за неговата смърт през август 1943..

обновено на 26.08.24 в 09:24
Никола Даскалов

Отзвук от Деня за почит към жертвите на тоталитарните режими

В края на миналата седмица отбелязахме Деня за почит към жертвите на тоталитарните режими, чието официално име в България с решение на парламента ни от 2009 г. е Ден на памет за престъпленията на националсоциалистическите, комунистическите и другите тоталитарни режими и за почитане паметта на жертвите им . Когато говорим за Пол Пот и..

публикувано на 26.08.24 в 09:09

Избрано: Творчески портрети в аудиоформат: Запознайте се с подкаста "Контури"

През август в  "Нашият ден" припомняме едни от най-интересните разговори, прозвучали в ефира на предаването. Един от тях е този с Бояна Стоилова, Диана Трифонова и Илиян Ружин  за подкаста "Контури", които те водят, разкриващ живота на известни български художници от XX век. Трите водещи представят историите на творците не само с биографична..

обновено на 26.08.24 в 09:05
147 години от Шипченската епопея

Докато съществува и един българин, споменът за тези епични моменти винаги ще бъде жив

Днес отбелязваме 147 години от Шипченската епопея – Национално честване, свързано и с 90 години от освещаването на Паметника на свободата. По традиция в Националното честване се включват общественици, политици, граждани – най-вече хората на България, които тръгват в търсене на историческата памет и се обръщат и към себе си, помнейки историята...

публикувано на 24.08.24 в 12:40