Eмисия новини
от 12.00 часа
Grigor Dimitrov

Me fitoren nr. 81 në turnetë Grand Slam, Dimitrov vazhdon në Umbledon

Grigor Dimitrov mposhti Ilya Ivashka në tre sete - 6:3, 6:4 dhe 6:4. Ai u kualifikua në raundin e tretë të turneut Grand Slam në Wimbledon - Londër. Bullgari e kapërceu lehtësisht rezistencën e rivalit të tij nga Bjellorusia. Tenisti më i mirë..

07.07.23 10:16 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov tashmë ka 75 fitore në Grand Slam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ka mposhtur rusin Aslan Karatsev në raundin e parë të Australian Open. Dimitrov triumfoi me rezultatin 7-6(3), 7-5, 6-2 dhe tani ka 13 fitore dhe vetëm një humbje në raundin e parë në Melburn. Ndër vite,..

17.01.23 11:35 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mbetet i 18 -ti në klasifikimin botëror

Grigor Dimitrov mban pozicionin e tij nga java e kaluar, me 2511 pikë të grumbulluara, sipas renditjes së azhurnuar të Shoqatës së Profesionistëve të Tenisit (ATP). Kështu, tenisti ynë do të fillojë pjesëmarrjen e tij në kampionatin e tenisit US Open..

30.08.21 11:47 |
Cvetana Pironkova

Fillim i mirë për tenisten tonë Cvetana Pironkova në Wimbledon

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u kualifikua lehtësisht në raundin e dytë të kualifikimeve për Wimbledon, në Londër, në pjesëmarrjen e saj të 14-të në turneun Grand Slam. Raketa jonë e parë mundi në 6 minuta me 6: 1, 6: 0 amerikanen Usue..

23.06.21 16:26 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov po vazhdon në Turneun e Hapur të Australisë

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për 1/8 finalet e turneut të parë të vitit të Grand Slam – Kampionati i Hapur në Melburn të Australisë (Australian Open) . Në raundin e tretë Dimitrov mundi Pablo Carenho Busta. Ndeshja..

12.02.21 09:47 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна