Eмисия новини
от 18.00 часа
Nadezhda Hvojneva

Nadezhda Hvojneva dhe kënga e përjetshme “Doli Delju kaçak”

Në Ditën Botërore të Muzikës, ju ofrojmë një këngë të dashur popullore bullgare që tingëllon pothuajse në çdo festë bullgare të lidhur me ngjarje historike. Ky është kënga e   famshme “Doli Delju kaçak”,  e cila në vitin 1977 u përfshi në Pllakën..

01.10.23 10:05 |

Ollga Borisova: Përkulem përpara gjeniut krijues të popullit tonë

“E falënderoj Zotin për këtë peshqesh të madh - 60 vjetorin tim në skenë dhe 80 vjetorin tim jetik, të cilin e arrita - me shumë emocion tregon këngëtarja Ollga Borisova. - Jam e lumtur se gjatë gjithë jetës jam duke kënduar këngët tona të..

28.06.21 13:38 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна