Eмисия новини
от часа

Holger Rune ndërpreu rrugën e Grigor Dimitrovit për në çerekfinalet e Wimbledon

Pavarësisht se fitoi setin e parë, Grigor Dimitrov nuk arriti fitoren në raundin e 16-të në Kampionatin e Hapur të Britanisë së Madhe, duke humbur nga numri gjashtë i botës Holger Rune 6:3, 6:7 (6), 6:7 (4), 3:6. Bullgari tridhjetë e dy vjeçar dhe..

11.07.23 10:16 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e 16-të në “Wimbledon”

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e katërt të Kampionatit të Hapur të Britanisë së Madhe pasi mposhti të dhjetin në botë amerikanin Francis Tiafoe me 6:2, 6:3, 6:2. Në fazën e 16-të Grigor do të luajë kundër danezit Holger Rune, i..

10.07.23 10:42 |
Grigor Dimitrov

Me fitoren nr. 81 në turnetë Grand Slam, Dimitrov vazhdon në Umbledon

Grigor Dimitrov mposhti Ilya Ivashka në tre sete - 6:3, 6:4 dhe 6:4. Ai u kualifikua në raundin e tretë të turneut Grand Slam në Wimbledon - Londër. Bullgari e kapërceu lehtësisht rezistencën e rivalit të tij nga Bjellorusia. Tenisti më i mirë..

07.07.23 10:16 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova shkon në finalet e kualifikimeve të Wimbledon

Reketa e parë e Bullgarisë në tenisin e grave, Cvetana Pironkova, mundi Naiktha Bains të Britanisë me 6-1, 6-2 pas 54 minutash lojë. Kështu bullgarja u kklasifikua në raundin e fundit të kualifikimeve të Wimbledon. Cveti përfundoi me 11..

24.06.21 21:01 |
Cvetana Pironkova

Fillim i mirë për tenisten tonë Cvetana Pironkova në Wimbledon

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u kualifikua lehtësisht në raundin e dytë të kualifikimeve për Wimbledon, në Londër, në pjesëmarrjen e saj të 14-të në turneun Grand Slam. Raketa jonë e parë mundi në 6 minuta me 6: 1, 6: 0 amerikanen Usue..

23.06.21 16:26 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна