Eмисия новини
от 07.00 часа
Ministri Tagarev

Shërbimet reaguan në mënyrë adekuate në likuidimin e dronit në Tjulenovo

Janë ndjekur të gjitha procedurat për asgjësimin e dronit luftarak të zbuluar në afërsi të Tjulenovës. Nga ka ardhur ende nuk është analizuar. Këto ishin konkluzionet kryesore pas dëgjimit të jashtëzakonshëm të ministrit të mbrojtjes Todor..

19.09.23 09:04 |

Ministri i Mbrojtjes do të dëgjohet për shkak të dronit me minë në Detin e Zi

Për shkak të zbulimit të së dielës në mbrëmje të një droni me minë në bregun e detit në afërsi të Shabllasë, më vonë sot në komisionin parlamentar të mbrojtjes do të dëgjohet ministri i mbrojtjes Todor Tagarev, njoftoi kryetari i tij Hristo Gaxhev...

18.09.23 16:20 |

Një dron me bombë u zbulua pranë bregut verior të Detit të Zi afër Tjulenovos

Një dron u zbulua në shkëmbinjtë afër fshatit Tjulenovo .  Ai u gjet në breg të detit nga fshatarët. Ata bënë kallëzim më 17 shtator, pas orës 21:00 në numrin e urgjencës 112. Më pas, policia e rrethoi zonën.  Nuk është e qartë se si..

18.09.23 12:16 |

Polonia dërgon katër MiG-29 në Ukrainë

Polonia do të furnizojë Ukrainën me një grup fillestar prej katër avionësh luftarakë MiG-29, njoftoi presidenti polak Anxhej Duda. Sipas tij, kjo do të ndodhë në ditët në vijim dhe plani është që vendi më vonë të marrë gjithsej 12 avionë. Në lidhje me..

17.03.23 09:58 |

Nuk pritet përshkallëzim pas incidentit amerikano-rus mbi Detin e Zi

Avionët luftarakë rusë Su-27 detyruan një dron amerikan të rrëzohej në Detin e Zi. Shtëpia e Bardhë dhe Pentagoni e dënuan incidentin, ndërsa Ministria ruse e Mbrojtjes bëri të ditur se avionët e saj luftarakë nuk kanë qenë në kontakt me dronin..

15.03.23 10:37 |

Aeroporti në Ballçik do të jetë një vend fluturimi për avionin revolucionar pa pilot "Mjellma e Zezë"

Kompania e transportimit të mallrave me dron Dronamics, e themeluar nga bullgarët Svilen dhe Konstantin Rangellovi, do të bashkëpunojë me aeroportin në Ballçik në përgatitjen e nisjes së fluturimeve të tyre të ardhshme komerciale. Programi i..

13.11.22 12:05 |

Rusia sulmoi me raketa qytetet ukrainase

Ditën e hënë filloi me një tjetër sulm masiv me raketa ruse në qytetet e Ukrainës. Të paktën dhjetë sulme u kryen kundër kryeqytetit Kiev. Shpërthime u dëgjuan në rajonet Harkiv, Krivoj Rog, Zaporozhie, Çerkask dhe Vinice, transmeton UNIAN. Kjo..

31.10.22 10:22 |
Gëllëb Donev

Gëllëb Donev: Ka një çarje në sistemin e “Policisë Kufitare”

Ka një çarje në sistemin e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe “Policisë Kufitare”, që duhet të lokalizohet dhe të parandalohet shumë shpejt. Kështu tha për bTV Kryeministri në detyrë Gëllëb Donev. Sipas tij, pritet që deri në fund të javës..

29.08.22 20:14 |

National Geographic prezanton Bullgarinë në projektin e saj “Evropa nga lart”

Në projektin televiziv “Evropa nga lart” të National Geographic, i cili do të ketë premierën në shtator të vitit 2022, përfaqësohen gjashtë shtete, mes të cilëve edhe Bullgaria. Përveç vendit tonë, janë të përfaqësuar edhe Serbia, Rumania, Danimarka,..

09.08.22 06:05 |

Dronë bullgarë do të kryejnë fluturime mallrash në BE

Deri në fund të vitit 2022, fluturimet mallrash me aeroplanë bullgarë pa pilot do të nisin në Mesdhe dhe në vitin 2024 edhe në Bullgari. Fluturimet mallrash të dronëve bullgarë do të nisin fillimisht në Maltë dhe Itali, duke zgjeruar gradualisht..

08.08.22 19:16 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна