Eмисия новини
от 12.00 часа

Parashikimi i motit për 19 tetorin

Të martën retë do të shpërndahen, dhe në shumë vende moti do të jetë me diell. Temperaturat maksimale do të jenë midis 15 dhe 20 °, për Sofjen - deri në 15 °. Në bregun e Detit të Zi retë dhe mjegullat e mëngjesit gjatë ditës do të..

18.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 14 tetorin

Të enjten do të jetë me vranësira. Do të bjerë shi në të gjithë vendin. Pasdite në Bullgarinë Jugperëndimore dhe Qendrore reshjet do të jenë të konsiderueshme. Në mbrëmje në Bullgarinë Perëndimore shiu do të përzihet me borë. Temperaturat..

13.10.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 13 tetorin

Të mërkurën do të jetë me vranësira pa reshje, para mesditës me ndërprerje të konsiderueshme por të përkohshme në vranësira. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 12 dhe 17 gradë, për Sofjen deri në 12 gradë. Mbi bregdetin e Detit të Zi në..

12.10.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 12 tetorin

Të martën moti do të mbetet me vranësira. Do të ketë reshje të konsiderueshme shiu në Bullgarinë Lindore. Pas mesditës nga perëndimi reshjet do të ndalen. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 6 dhe 11 °, dhe ato maksimale deri në 13 - 17 °,..

11.10.21 20:10 |

Bullgaria në fotografi

Vjeshtë me shi në Sofje.  Foto: BGNES 

11.10.21 10:06 |

Parashikimi i motit për 9 tetorin

Të shtunën mbetet e vrenjtur, në shumë vende me reshje, më të konsiderueshme në Bullgarinë Perëndimore. Në Bullgarinë Lindore do të fryjë erë e lehtë deri në një erë të fortë verilindore. Temperaturat maksimale do të jenë nga 6 ° në veriperëndim..

08.10.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 8 tetorin

Të premten do të jetë me vranësira, me shi dhe me erë në të gjithë vendin. Reshjet në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore do të jenë më domethënëse. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 8 dhe 13 gradë, dhe ato maksimale nga 11 në 16 gradë,..

07.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 7 tetorin

Të enjten do të jetë me vranësira në të gjithë vendin. Do të bjerë shi kryesisht në Bullgarinë Perëndimore. Do të fryjë erë verilindore. Temperaturat minimale do të jenë nga 7 në 12 gradë, dhe ato maksimale midis 12 dhe 17 gradë, në Sofje deri në..

06.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 6 tetorin

Të mërkurën do të jetë me diell. Para mesditës mbi rajonet lindore dhe mbi luginat e larta të Bullgarisë Perëndimore do të ketë re të ulëta me mjegull dhe vranësirë. Pasdite nga perëndimi retë do të shtohen, por nuk do të ketë reshje...

05.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 5 tetorin

Të martën do të jetë kryesisht me diell. Do të ketë rritje të përkohshme të vranësirave mbi rajonet lindore. Në mëngjes do të ketë mjegulla në disa vise. Temperaturat maksimale në vend do të jenë nga 19 ° në 24 °, në rajonin e Sofjes – deri në 20..

04.10.21 20:00 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна