Eмисия новини
от 07.00 часа
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mbetet në mesin e 10 tenistëve më të mirë në botë

Grigor Dimitrov ruajti vendin e dhjetë në renditjen botërore të tenistëve të publikuar sot, ndërsa për femra Viktoria Tomova u ngjit me gjashtë pozita në renditje. Dimitrov u kthye në top 10 më 1 prill dhe vazhdon të mbetet në dhjetëshen e parë...

10.06.24 11:04 |

Në një ndeshje miqësore Bullgaria përfundoi me rezultatin baras kundër Sllovenisë

Kombëtarja bullgare e futbollit përfundoi 1:1 ndaj Sllovenisë në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Lubjanë. Kjo është ndeshja e gjashtë e kombëtares nën drejtimin e Ilian Iliev, në të cilat shënuan pesë barazime – me Hungarinë, Serbinë,..

09.06.24 15:51 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov për herë të parë do të luajë në çerekfinale në Paris

Grigor Dimitrov regjistroi paraqitjen e tij më të mirë në Roland Garros. Pas suksesit ndaj Hubert Horkaç, ai do të luajë në çerekfinale, ku e pret italiani Janik Siner. Bullgari ra disa herë në fushë pasi ai nuk donte të humbiste asnjë goditje. Në..

03.06.24 08:51 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u kualifikua në gjysmëfinale të Turneut në Miami

Grigor Dimitrov u kualifikua në gjysmëfinale të Turneut Masters 1000 në Miami. Bullgari mundi me 6:2, 6:4 numrin 1 në skemë dhe numrin 2 në renditjen botërore Karllos Alkaras nga Spanja. Kështu, Dimitrov do të luajë për herë të parë në gjysmëfinale në..

29.03.24 09:51 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov arriti në çerekfinale të turneut të serisë "Masters 1000"

Grigor Dimitrov arriti në çerekfinale të turneut të tenisit të serisë "Masters 1000" në Miami, pasi mundi polakun Hubert Hurkaç në një ndeshje që zgjati 2 orë e 41 minuta - 3:6, 6:3 dhe 7:6 (3). Dimitrov do të luajë për herë të parë në karrierë në..

27.03.24 10:41 |

Shtyjnë ndeshjen e shumëpritur mes boksierëve Kubrat Pulev dhe Mahmud Çar

Ndeshja e Asociacionit Botëror të Boksit (WBA) për titullin e botës në kategorinë e rëndë mes bullgarit Kubrat Pulev dhe gjermanit Mahmud Çar u shty, njoftoi selia e Çar. Arsyeja është se 39-vjeçari gjerman ka një dëmtim për të cilin iu nënshtrua..

22.03.24 11:06 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë kundër Daniill Medvedev në Indiën Uells

Grigor Dimitrov shënoi fitore të lehtë duke u paraqitur mira ndaj numrit 21 të botës në tenis për meshkuj, francezit Adrian Manarino. Bullgari fitoi me 6:3 dhe 6:3 për 81 minuta dhe arriti të kualifikohet në fazën e 16-të të turneut "Masters" në..

12.03.24 09:53 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov korri një fitore me tre sete kundër Andi Mëri në Brisbane

Grigor Dimitrov mundi ish-numrin 1 të botës Andi Mëri dhe u klasifikua në raundin e dytë edhe teke në turneun ATP 250 të fushës së fortë në Brisbane, Australi. Ditën e djeshme ai pati një start të suksesshëm në dyshe me partnerin e tij Sebastian..

01.01.24 16:01 |

Dy procedime për dhunë policore pas ndeshjes Bullgari-Hungari

Prokuroria e Qarkut të Sofjes hapi dy procedura paraprake për dhunë policore gjatë trazirave të protestës së tifozëve të futbollit jashtë stadiumit gjatë ndeshjes futbollistike Bullgari - Hungari më 16 nëntor, njoftoi zëvendëskryeprokurorja Maria..

20.11.23 16:11 |

Një autogol në sekondën e fundit e privoi Bullgarinë nga fitorja për Euro 2024

Ekipi kombëtar i futbollit i Bullgarisë luajti një lojë të mirë, por përfundoi me rezultatin baras 2:2 me Hungarinë në një ndeshje kualifikuese evropiane në Grupin G. Pasi Bullgaria kryesonte me 2:1, një autogol e barazoi rezultatin në favor të..

17.11.23 09:19 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна