Eмисия новини
от 18.00 часа

Komisioni i Mbrojtjes në parlament miratoi dërgimin e komplekseve raketore në Ukrainë

Pas debateve të nxehta, Komisioni Parlamentar për Mbrojtjen mbështeti propozimin që Bullgaria t'i sigurojë Ukrainës komplekset e raketave kundërajrore  që janë jashtë shërbimit dhe nuk nevojiten më. Propozimi i përgatitur nga GERB, PP-DB dhe DPS..

07.12.23 17:16 |

Personeli dhe pajisjet ushtarake do të lëvizin nëpër rrjetin tonë rrugor për stërvitje të ndryshme

Personeli ushtarak dhe pajisjet ushtarake nga Forcat e Armatosura të Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut do të lëvizin të shtunën dhe të dielën përgjatë rrjetit tonë rrugor republikan nga Rumania për në Greqi për shkak të përfundimit të..

26.10.23 16:31 |

Do të ndërtojnë një bazë të përhershme ushtarake të NATO-së në Bullgari

Një qytet i tërë i vogël në të cilin do të jetojnë ushtarët e aleatëve të NATO-së, nga grupi ndërkombëtar luftarak në territorin e Bullgarisë, do të ndërtohet nga Ministria e Mbrojtjes deri në vitin 2025. Kostoja e parashikuar është të paktën 50..

14.09.23 11:49 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна