Eмисия новини
от 15.00 часа
Foto: Facebook/ FIS Alpine World Cup Tour

Allbert Popov renditet ndër në tre të parët në Kampionatin Botëror të Skive

Pavarësisht kushteve të këqija të motit dhe reshjeve të vazhdueshme të borës, atleti ynë kombëtar Allbert Popov u rendit i treti në sllallomin e Kupës Botërore të Skive Alpine në qendrën dimërore amerikane Palisades Tahoe. Albert Popov –..

27.02.23 11:29 |

Dimri i vonshëm hapi sezonin e skive edhe në malin Vitosha

Sofianasit këto ditë janë tepër të gëzuar për borën dhe kushtet e mira për sporte dimërore në malin Vitosha. Dimri u kthye këtu në fillim të shkurtit me një mbulesë modeste dëbore dhe temperatura të ulëta që lejuan punën e impianteve për borën..

14.02.23 07:15 |

Rifillimi i sezonit – borë e dendur dhe shumë turistë në Pamporovo dhe Çepellare

Për momentin, mbulesa e borës në Pamporovo është më se 80 cm dhe pronarët e qendrave turistike gëzojnë klientët e tyre të shumtë, të cilët mbushin pistat e skive, hotelet dhe restorantet. Këtë vit, natyra u buzëqesh me dashamirësi vendpushimeve..

09.02.23 07:15 |
Pamporovo

Planet janë që Pamporovo të bëhet një resort butik në Ballkan

Në Pamporovo shihet një  rritje të konsiderueshme nga tregjet e Ballkanit gjatë 3 muajve të fundit, duke përfshirë turistë nga Rumania, Moldavia, Maqedonia e Veriut dhe Serbia, tha drejtori ekzekutiv i resortit Marian Beljakov. Në një takim me..

13.01.23 11:12 |

Hapja e pistave të skive “Jastrebec” u shty

Hapja e planifikuar e qendrës së skijimit “Jastrebec” në Borovec , e planifikuar për sot, më 12 janar, është shtyrë për të shtunën, më 14 janar, për shkak të temperaturave josezonale dhe lagështisë së lartë, njoftoi BTA. Pavarësisht..

12.01.23 17:26 |

Bansko dhe Borovec ofrojnë çmimet më të ulëta për sezonin e dimrit në Evropë

Bullgaria është zyrtarisht vendi më i lirë për ski në Evropë, sipas sondazhit të fundit të Post Office Travel Money, të cituar nga gazeta britanike Daily Mail. Borovec dhe Bansko janë dy vendpushimet më të mira, thekson Daily Mail. “Prisni..

23.11.22 11:51 |

Pamporovo me një rritje serioze të turistëve deri në fillim të luftës

Deri në prag të luftës në Ukrainë, turizmi ynë dimëror raportoi rezultate të mira në krahasim me vitin epidemik 2021, madje në Pamporovo filluan të flasin edhe për rimëkëmbjen e tregjeve të huaja. Që nga dhjetori e deri në fillimin e..

06.03.22 11:45 |
Allbert Popov

Allbert Popov përfundoi i nënti në sllallomin e Pekinit

Skiatori alpin bullgar Allbert Popov regjistroi renditjen më të mirë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike Dimërore pranë kryeqytetit kinez, pasi përfundoi i nënti në sllallom 1.06 sekonda prapa kampionit francez Klement Noel. 24-vjeçari..

16.02.22 11:25 |

Pamporovo përsëri fton skiatorët në një festë dimërore

Adhuruesit e sporteve të bardha përsëri kanë shkak për të festuar. Më 12 shkurt  vendpushimi malor Pamporovo organizon Winter Fest Pamporovo me shumë muzikë, dëfrime dhe lojëra me dëborë. Aktualisht  kushtet për ski në Pamporovo janë të shkëlqyera..

12.02.22 08:05 |

Fluksi i skiatorëve në pushimoret Pamporovo dhe Çepellare në sfondin e kufizimeve Covid

Çuditërisht mirë – kështu punëtorët në turizëm caktojnë sezonin e skive në pushimoren Pamporovo dhe në qytetin e afërt Çepellare. Përhapja e shpejtë e “Omikronit” në vend dhe masat antiepidemike nuk u bënë shkak që bullgarët të refuzojnë të..

01.02.22 07:15 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна