Веднага след това обаче бедствията показаха и страшно много други проблеми, включително и това, че политиците трудно могат да се обединяват, когато има сериозен проблем за сметка на гражданското общество, което по-скоро може да се обедини. Показваха страшно много проблеми, свързани с ксенофобията, дремещ расизъм, който по никакъв начин не бива да бъде подценяван, и в крайна сметка отново опираме до това, че много по-голямо бедствие е липсата на държавност, отколкото каквото и да е било друго, обясни тя.
По отношение на ситуацията с банките Сачева коментира:
Това е една политически инсценирана криза. Аз го свързвам със скандала, който тресе цялата държава и който разкрива все повече и повече задкулисие – скандала между Пеевски и Василев. /…/ Със сигурност има много по-голям сценарий, който е свързан със създаване на дестабилизация, със сигурност можем да говорим за това, че има конкретни политически субекти, които имат интерес от това. Факт е, че по време на цялата криза аз забелязах много сериозно взаимодействие между ДПС и ГЕРБ и смятам, че независимо от това дали между тях ще има, или няма да има политическа коалиция, коалицията по-скоро съществува.
По отношение на промените в НК за спекулации с банките, Сачева каза:
Тези предложения са по-скоро за репресии, отколкото за запазване на хармония и стабилност.
Вчера Сачева получи наградата "Гражданска позиция, предизвикваща дебат".
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
След приключилата със скандал среща между американския президент Доналд Тръмп и украинския му колега Володимир Зеленски източници от Белия дом заявиха, че на този етап американският президент не се интересува от преразглеждане или съживяване на сделката за полезните изкопаеми на Украйна. От екипа на Зеленски са отправили молба да подпишат..
Самолетът на украинският президент Володимир Зеленски кацна в ранния следобед на лондонското летище "Станстед" на връщане от САЩ, след злополучната среща с Доналд Тръмп в Белия дом. Зеленски е поканен на срещата на върха на лидерите на страни-членки на ЕС, посветена на европейската сигурност в светлината на войната в Украйна. Киър..
Километрично задръстване се е образувало на магистрала "Хемус" около 24-тия километър в посока Варна, съобщиха от агенция Пътна инфраструктура. Движението е затруднено от катастрофа. На място има екипи на пътната полиция. Затруднено е движението и по пътя София - Варна в района на Български Извор. Причината е катастрофа в района, при..
Протест на румънския крайнодесен опозиционен Алианс за обединение на румънците срещу правителството на премиера Марчел Чолаку, блокира на движението в центъра на Букурещ, съобщава телевизия Диджи 24. Протестът се организира само ден, след като парламентът на Румъния отхвърли вот на недоверие срещу правителството на Чолаку. Новинарският..
Полицията в Гърция задържа мъж на 57 години и жена на 47 години, български граждани, за трафик на пет килограма хероин. Арестът е извършен в квартал на Солун. Властите съобщават, че са разследвали голяма мрежа за трафик на наркотици, като двамата българи са били проследени от границата до крайбрежния град, за да се установи къде оставят..
Първия щъркел се появи в дупнишкото село Червен брег - това станало още в началото на седмицата, каза кметът Славчо Димкин. Местните коментират, че предвестникът на пролетта е подранил доста - това досега не се е било случвало и дано да е добър знак за хубаво време. В Червен брег има няколко щъркелови гнезда. Така е и по съседните села..
Българският трибагреник се развя на 21-метров пилон над Етрополе. Инициативата за поставянето му е на общината. В церемонията по издигане на националното знаме участва президентът Румен Радев. В словото си той посочи: "Днес ние не просто отдаваме почит към символите на българската държавност, към предците ни, които посветиха живота си..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..