Според междинните данни от 11 секции в САЩ гласувалите на тези избори са повече от тези на изборите през юли. Гласувалите са повече и от изборите през април, когато бе отбелязана рекордна активност. При огромния интерес през пролетта по данни на ЦИК общият брой на намерените в избирателната кутия действителни гласове е бил над десет хиляди или около 3,5% от българската общност в САЩ, ако съдим по неофициалните данни на МВнР. През юли в САЩ за български парламент гласуваха малко над 8900 души.
Информацията за останалата част от този вот САЩ се очаква по-късно през деня.
Във Вашингтон дошлите в секцията в българското посолството заявиха, че са гласували за справяне с корупцията, за прозападната ориентация на страната и за да упражнят важното право на глас. Сред тези, с които разговаряхме, имаше и такива, които бяха обезпокоени от ниската избирателна активност в България.
Организаторите на изборите в Съединените Щати сега гледат с тревожност към балотажа за изборите за президент. Притесненията са свързани със забавянията на доставките заради пандемията от Ковид-19 и възможността изборните книжа и машините за гласуване да не достигнат до всички секции в САЩ преди крайния за това срок.
Гласуването в САЩ протича спокойно. По Източното крайбрежие се забелязва по-засилен интерес в сравнение с изборите през месец юли. По последни данни на източници на БНР само във Вашингтон гласувалите към 16,30 часа местно време са над 400 души...
"Осем секции в района на Чикаго, една в Консулството и седем в предградията. Мисля, че всички сме готови. Тази седмица довършваме попълването на доброволците. Един доброволец се е отказал. Успяхме да намерим нов. Мисля, че това беше последното и..
Най-късно изборният ден зад граница започна и ще приключи в американските щати Калифорния, Аризона и Невада, както и в канадския град Ванкувър. Изборните секции там отвориха в 17 часа българско време, а гласуването ще приключи до 6:00 часа българско..
Община Кюстендил ще започне монтирането на около 1 километър предпазна мрежа от двете страни на пътя към с. Ябълково, където в края на м.г. стана ПТП с безстопанствени коне и загина 18-годишно момиче, а други две бяха ранени, обяви кметът инж. Огнян..
Има реален риск да окажат негативен ефект върху доброволческите каузи. Така Лазар Радков, "Капачки за бъдеще", коментира пред БНР трите законопроекта за насърчаване на доброволчеството. В тях се предвиждат ф инансови облекчения и допълнителен отпуск..
Плащат обезщетение в рамките на минимална работна заплата на служителите във фирми, които са прекратили работа поради земетресенията на Санторини и другите Цикладски острови. Мярката е валидна и за всички чужденци, които работят на тези острови. Сред..
Положението със свободата се е влошило през миналата година, а авторитаризмът се засилва. Това става ясно от публикувания днес годишен доклад на неправителствената организация "Фрийдъм хаус", следяща състоянието на демокрацията по света. Това..
Палестинската групировка "Хамас" съобщи, че нейна делегация в египетската столица Кайро е постигнала споразумение с Израел по претърпялата застой първа фаза на влязлото в сила на 19-ти януари примирие в Ивицата Газа. Договорено е било..
В Кипър предстои увеличаване на необлагаемия доход, намаляване на данъчната тежест за бизнеса, въвеждането на зелени данъци. Това е част от предстоящата данъчна реформа, която ще бъде представена днес, съобщиха от финансовото министерство. Тя трябва..
Има ли притеснения сред българските граждани заради очакваното въвеждането на еврото? Велина Махлебашиева провери какви са настроенията в Габрово. Цялата анкета може да чуете в звуковия файл.
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...