Президентът Румен Радев заяви, че ситуацията в страната изисква политическите сили в парламента да не допускат противоречията между тях да изместват интересите на държавата.
В коментар за развитието на политическата криза той отбеляза, че от действията на политиците сега ще зависи и доверието към политическата система в България:
"Затова аз очаквам и правителството, и народните представители, докато решават въпросите за собственото си политическо бъдеще, да не забравят огромната си отговорност към гражданите и обещанията, дадени за справяне с инфлацията, със социалната и икономическата криза. И именно от тяхното поведение и действие по тези въпроси зависи не само доверието към техните собствени политически формации, но и доверието към политическата система в България като цяло", коментира държавният глава след като награди ученици, участници в конкурс за програмиране с международно участие.
Както Украйна, така и Европа трябва да играят роля в сериозните преговори със САЩ и Русия за прекратяване на войната, заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио пред Си Би Ес, цитирана от БГНЕС. Разговорите в Саудитска Арабия са предварителни, уточни Рубио, а "истинските преговори" ще включват Украйна и Европа. Рубио се подготвя да пътува до..
Френският външен министър Жан-Ноел Баро днес заяви, че е "немислимо" Русия да се присъедини към Г-7, предаде АФП. Изявлението на Баро е във връзка с казаното от американския президент Доналд Тръмп. Президентът на САЩ каза, че Русия трябва да бъде допусната отново в Г-7 "Днес това е немислимо. Г-7 е група на най-развитите големи демокрации...
74 на сто активност е отчетена в края на изборния ден за кмет оряховското село Лесковец, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Оряхово. Гласуването премина спокойно, без драстични нарушения. Частични местни избори за кмет на две врачански села Също без нарушения и при висока активност - близо 80 на сто, премина частичният местен вот..
"Хамас" е готова да проучи подходи за политически и административни договорености за Ивицата Газа, без непременно да е част от тях, за да премахне претекста на Израел за възобновяване на войната и за да започне истински процес на възстановяването на анклава, заяви говорителят на палестинската радикална организация Хазем Касим, цитиран от в. "Ал Ахрам" и..
Израелската армия съобщи, че днес е нанесла въздушни удари по Ливан, а целта са били военни обекти на шиитската групировка "Хизбула", предаде АФП. "Преди малко (армията) извърши прецизни удари, базирани на разузнавателни данни, на редица военни обекти на ливанска територия, където са съхранявани установки за ракети и оръжия и е установена дейност на..
51-вият Конгрес на БСП избра Атанас Зафиров за председател на партията. Той се наложи с 57 гласа разлика в балотаж срещу Борислав Гуцанов. Пред делегатите Зафиров увери, че колективното начало в партията се връща и БСП ще се бори да е първа политическа сила. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Атанас Зафиров бе избран..
Българската телеграфна агенция е познание. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова по случай 127-ата годишнина на Агенцията и допълни, че ежедневно българските институции работят с информацията на БТА. БТА отбелязва 127 години от първия си бюлетин "БТА е еманация и пример за това как в днешния технологичен, дигитален век, когато (ни) залива..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..