Президентът на Азербайджан Илхам Алиев ще бъде на официално посещение в България утре и на 1 октомври по покана на президента Румен Радев, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Двамата президенти ще направят преглед на стратегическото партньорство между България и Азербайджан и се очаква да обсъдят развитието на сътрудничеството в енергетиката, икономиката, сигурността, туризма, науката, образованието и културата, се отбелязва в съобщението.
Утре президентът Илхам Алиев ще бъде посрещнат от президента Румен Радев с официална церемония пред храм-паметника „Св. Александър Невски“ , по време на която националният химн на България ще бъде съпроводен от 21 топовни артилерийски салюта в чест на азербайджанския държавен глава. Илхам Алиев ще положи венец пред Паметника на Незнайния воин.
След церемонията по официалното посрещане, на „Дондуков“ 2 президентите ще проведат среща на „четири очи“, ще се състоят пленарните разговори между официалните делегации на България и Азербайджан, след което Румен Радев и Илхам Алиев ще дадат съвместни изявления за медиите.
На 1 октомври президентът Илхам Алиев ще участва в церемонията по въвеждане в търговска експлоатация на междусистемната газова връзка Гърция-България, която ще се състои в зала 3 на НДК.
В рамките визитата си у нас президентът Илхам Алиев ще се срещне и със служебния премиер Гълъб Донев.
Средното училище "Алеко Константинов" в Луковит беше домакин на шестото областно състезание ресторантьорство и готварство. В надпреварата участваха осем отбора от осемте паралелки от училища от всички общини в областта с такъв професионален профил. Как се представиха младите готвачи и сервитьори, каква е оценката на..
Със заупокойна литургия и с панихида в храм "Света Неделя" в София беше отбелязана една година от кончината на българския патриарх и софийски митрополит Неофит, който почина на 13 март 2024 година. Десетки миряни почетоха неговата памет на гроба му пред катедралния храм. Повече от два часа продължи заупокойната литургия в храма "Света..
Росен Карадимов няма да се откаже от кандидатурата си за председател на Комисията за защита на конкуренцията. Това стана ясно от негово интервю за БНТ. Според Карадимов, той е получил безпрецедентна обществена подкрепа - от работодателите и синдикатите. Той обясни, че широката подкрепа се дължи на професионалната му биография...
Най-малко четирима души са загинали, след като циклонът "Гаранс" връхлетя вчера френската отвъдморска територия Реюнион. Скоростта на вятъра е надхвърлила 150 км/ч, предаде Ройтерс. "Гаранс" беше понижен до силна тропическа буря и червеният код за опасност беше отменен", съобщи в социалната мрежа "Екс" местната префектура, която предупреди..
Както по всеки въпрос и с вейпинга има две гледни точки. Едната - че това е нов начин подрастващите да бъдат пристрастени към никотина и вейповете не трябва да се продават свободно. А другата - че вейпингът е ефективен начин пушачите да откажат цигарите. Но и двете страни са съгласни, че вейпингът сред младежите е проблем. Историята на вейпинга..
Палестинската групировка "Хамас" обяви, че отхвърля "формулировката" на Израел за удължаване на първата фаза от примирието в ивицата Газа. Днес е денят, в който първият етап от сделката изтича. Говорител на "Хамас" е заявил за телевизия "Ал-араби", че в момента не се провеждат преговори за втората фаза от прекратяването на огъня, предаде..
Големият въпрос с ПВУ е дали тези проекти, които са били планирани и замислени, ще бъдат реализирани, дали някои ще бъдат изобщо започвани. Някои проекти са били предвидени за реализиране само ако има пари от Европа . Явно ще се наложи орязване. Това заяви в предаването "Политически НЕкоректно" Лъчезар Богданов от Института за пазарна..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..