Изборният ден протича нормално съобщават от МВР. Към момента няма регистрирани сериозни нарушения на обществения ред.
Според обобщените данни на Министерството на вътрешните работи от началото на предизборната кампания досега са получени общо 691 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите. Образувани са общо 138 наказателни производства, от които 34 бързи. Вътрешният министър Иван Демерджиев заяви:
"Няма сериозни нарушения, така че ситуацията е такава, каквато обещахме сигурна и спокойна и апелирам гражданите да упражнят спокойно правото си на глас".
От 28 март до днешния ден служителите от звената български документи за самоличност в Столичната дирекция на вътрешните работи и областните дирекции на МВР в страната са издали общо 661 удостоверения за гласуване.
Към настоящия момент оперативната обстановка по границите на нормална създадена организация за нормалното функциониране на граничните пунктове в изборния ден трафикът през отделните гранично контролно пропускателни пунктове е интензивен.
От Главна дирекция пожарна безопасност и защита на населението съобщават, че до момента на територията на страната не са възникнали произшествия, свързани с провеждането на изборите.
Министърът на правосъдието Георги Георгиев предлага нови по-тежко наказуеми състави за проявена особена жестокост към животни, когато деянието е заснето с цел разпространение или е извършено с цел имотна облага. Наказанието в тези случаи се предлага да е лишаване от свобода от 3 до 10 години и глоба от 5 до 20 хил. лв., съобщават от пресцентъра..
Настанените в Университетската болница "Свети Георги“ в Пловдив трима пострадали при пожара в Кочани мъже са с изгаряния II и III степен и вдишване на горещи газове. Те бяха приети около полунощ в Клиниката по изгаряния на лечебното заведение. Пациентите са на възраст 19, 21 и 49 години. БЧК е в готовност да окаже пълна подкрепа в този труден момент..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът Диана Дамянова и коментира: " Изборният процес у нас е опорочен още от деня, в който партиите пишат листите , защото ние имаме лѝстова демокрация. Ако си близък на Борисов - попадаш в листите и даже..
Десетки желаещи да дарят кръв се включиха в акцията в подкрепа на пострадалите от пожара в Кочани, организирана от Българския Червен кръст пред спешната болница "Пирогов" в София. Кампанията ще продължи до края на седмицата, обявиха от организацията. Жителите на Кочани очакват отговори от държавата след смъртоносния пожар Сред първите,..
Съветът на ЕС одобри изплащането на 3,5 млрд. евро за Украйна от невъзвръщаеми преки плащания и заеми по механизма за страната. Основната му цел е да подкрепи макро-финансовата стабилност и устойчивост на Украйна, както и нейната реконструкция и модернизация. С това трето плащане страната получава близо 20 млрд. евро от механизма след..
Все още не е ясно ще има ли великденски добавки за пенсионерите, нито в какъв размер ще са те и за всички ли ще бъдат. Това зависи от народните представители, които се очаква тази седмица да гласуват на второ четене държавния бюджет. Това коментира в павликенското село Караисен министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов...
Организацията за икономическо сътрудничество и развитие понижи прогнозите си за глобалния икономически растеж през тази и следващата година, тъй като ОИСР очаква, че политиката на високи мита на американския президент Доналд Тръмп ще навреди както на растеж на Канада и Мексико, така и на САЩ. Организацията също така предупреди, че една..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..
В тази среда на разграждане на държавността Конституционният съд се оказа един от малкото стожери на самата държавност . Българското задкулисие не..