Британският премиер Риши Сунак предупреди да не се избързва със заключенията кой е поразил болницата в Газа, където бяха убити най-малко 500 души. Това става следа като палестинските власти и израелското правителство взаимно се обвиниха за изстрелването на ракетата, поразила болницата.
По време на редовните за сряда въпроси към премиера в парламента Риши Сунак каза, че депутатите "несъмнено са шокирани от инцидента, но не трябва да се бърза с преценката преди да са налице всички факти".
Той информира, че се е срещнал със съветника на правителството по националната сигурност и председателя на съвместната разузнавателна комисия тази сутрин и посочи, че разузнавателните служби бързо анализират доказателствата, за да установят независимо фактите.
Обединеното кралство си сътрудничи със своите съюзници по въпроса и ще продължи всичките си усилия за доставянето на хуманитарна помощ в Газа, допълни Сунак. Премиерът изтъкна, че Обединеното кралство трябва да работи за един по-мирен и по-стабилен Близък изток, но настоя, че Израел има право да се защити срещу тероризма.
Както Риши Сунак, така по-късно и външният министър Джеймс Клевърли, посочиха, че това трябва да стане в рамките на международното право. Клевърли заяви в Камарата на общините, че заминава тази вечер отново за Израел.
Той допълни, че никой не знае как ще се развие ситуацията, но сега е времето за "хладен разум и решителност за положителна промяна".
Световният елит се поклони пред папа Франциск. В 10 часа италианско време започна траурната церемония. Ковчегът му бе изнесен от базиликата "Свети Петър" на едноименния площад. От ранни зори при строги мерки за сигурност, за които се грижат над 4000 полицаи, той и съседните му улици и площади започнаха да се изпълват с желаещи. Близо..
Изследваме какво знаят хората, как възприемат, разбират и разсъждават по икономическите политики. Ние икономистите имаме толкова много да научим от обществото, колкото и да преподаваме. Потапяме се в опита на обществото и можем да създадем по-добри политики. Преживяванията на хората дават много по-добра картина на политиките . Това..
Наталия Киселова : Законодателството е доста динамично в тая сфера, но това е всъщност един шокиращ начин да се повдигне въпросът за зависимостите в българското общество. Председателят на Народното събрание Наталия Киселова се появи на футболен мач с тениска, рекламираща хазартен бизнес. Но Киселова обясни, че тя не правела реклама, а..
Водещи ирански и американски представители ще проведат нови преговори за иранската ядрена програма. Иранският външен министър Абас Аракчи ще преговаря непряко с пратеника на американския президент Доналд Тръмп за Близкия изток Стив Уиткоф в Маскат, чрез омански посредници, предаде Франс прес. Това става седмица след втория кръг на преговори в..
От канцеларията на президента на Украйна Володимир Зеленски съобщиха, че днес в Рим украинският лидер е провел кратка среща с президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде Франс прес. "Срещата се проведе и приключи", каза говорител на Зеленски пред журналисти. От Белия дом обявиха, че разговорът е бил "много продуктивен". Последната срещу..
Големият въпрос в момента е дали наследството на папа Франциск ще бъде продължено - дали линията на смирение ще бъде продължена или не . Това мнение изрази в интервю за БНР историкът проф. Момчил Методиев, главен редактор на списание "Християнство и култура" и преподавател в НБУ. Медиите правят спекулации относно бъдещия наследник и с..
Радикалното палестинско движение "Хамас" е готово да освободи всички останали в негов плен израелски заложници в ивицата Газа, предаде Франс прес. Същевременно групировката поиска петгодишно примирие с Израел в рамките на решението, което ще се вземе след края на преговорите, предаде БТА. Войната между Израел и "Хамас" в ивицата Газа..
Обществото не е убедено, че бюджетът ще бъде харчен прозрачно. Предвиденото увеличаване на външния дълг поражда съмнения за потенциален корупционен..
Моето верую е - моля се всеки ден да има утре, сподели от Франкфурт в интервю пред БНР желязната петица на звездния национален отбор по футбол на..
Заради демографската криза са необходими решения за пенсионната система с дългосрочен характер . Това заяви пред БНР Зорница Русинова, председател..