Кипър се включи в нова международна климатична коалиция за насърчаване на "зелени" инвестиции. Инициативата за създаването ѝ идва след Световния икономически форум в Давос и в изпълнение на политическите решения на конференцията на ООН за климата (КОП28), която се проведе в края на миналата година в Дубай.
Учредители на коалицията (Climate FDI Coalition) са 15 държавни инвестиционни агенции от Германия, Швейцария, Финландия, Бразилия, Южна Африка, Катар и други страни, представляващи общо 300 млн. граждани в света, съобщиха от Кипърската Агенция за насърчаване на инвестициите (Invest Cyprus).
Обединението ще работи за увеличаване на преките чуждестранни инвестиции в областта на климатичните цели. Финансирането ще бъде насочено към важни местни проекти за зелен растеж, развитие и внедряване на чисти технологии, подчертаха от "Инвест Кипър".
Ще бъдат създадени възможности за улесняване на зелени инвестиции, както и ще бъдат подкрепяни компаниите, за да постигнат своите екологични капиталови намерения.
Кипър изпълнява много проекти за зелена икономика и участието му в коалицията значително ще подпомогне усилията му, коментираха от агенцията.
Според ръководството ѝ през тази година в Кипър се очаква устойчив приток на преки чуждестранни инвестиции, които ще се възползват от привлекателността му като икономическа, екологична и социално отговорна дестинация за бизнес.
Движението по Дунав мост при Русе ще бъде ограничено за около 24 часа в края на идния месец. Причината е основният ремонт на моста, който започна на 10 юли миналата година. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" по повод запитвания на медии и граждани. Оттам информират, че шофьорите на леки автомобили и превозвачите ще бъдат..
"Вярваме, че от своето създаване, ЕС е бум за Съединените щати" - така говорителят на Комисията Улоф Гил отговори на въпрос във връзка с думите на американския президент Доналд Тръмп, че Общността е създадена, за да прецаква страната му. Като призна, че понякога е трудно да дава отговор на такива неща, той припомни, че ЕС е създал голям и..
Митата на Тръмп върху европейската стомана и алуминий могат да доведат до намаляване на българския брутен вътрешен продукт, се казва в публикация на Европейската банка за възстановяване и развитие. Според оценките на експертите 25-процентита мита ще доведат до намаляване на икономиката с 0,03 % за България, Румъния и Словения. Тръмп се..
Членовете на Съвета за електронни медии приеха единодушно с пет гласа "ЗА" отчета на генералния директор на Българското национално радио Милен Митев за дейността на медията в периода май-октомври 2024-а година. Дезинформацията, свръхинформацията, моделът на финансиране на Общественото радио, привличането не само на по-млада аудитория, но и на..
Жителите на Монтана подкрепят третия бойкот на големите хранителни вериги, пазаруват в кварталните магазинчета. Цените на някои продукти в хипермаркетите са по-високи от тези в малките магазинчета. Репортерска проверка в квартал на Монтана установи, че хората предпочитат да пазаруват от местните магазинчета. Тук се познаваме и вярваме..
Руският президент Владимир Путин определи разговорите между руски и американски представители в Истанбул като "обнадеждаващи". Според източници от Съединените щати и Русия темата на разговорите в Истанбул са двустранните отношения, а не войната в Украйна. "Първите контакти с администрацията на президента Доналд Тръмп дават основание за..
Единствената цел на управлението е да внесе стабилност в държавата. Това заяви зам.-председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов в кулоарите на парламента. Той допусна, че няма да се стигне до преразпределяне на мандатите и до влизане на нова партия в НС: Няма да има повторно преброяване на бюлетините от изборите До една седмица ЦИК ще..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..