Тейлър Суифт спечели награда "Грами" за албум на годината и заяви, че е "смаяна", след като влезе в историята на наградата като първият артист, спечелил четири пъти престижния приз, предаде ДПА.
Американската мегазвезда си осигури най-голямата награда с десетия си студиен албум Midnights, като преди това спечели престижната награда с албума Fearless през 2009 г., отново шест години по-късно с албума "1989" и за последно с Folklore през 2020 година, припомня БТА.
Докато получаваше 13-та си награда "Грами", Тейлър Суифт обяви и издаването на нов албум. Поп звездата съобщи, че 11-ят ѝ студиен албум, озаглавен The Tortured Poets Department, ще излезе на 19 април.
Певицата влезе в историята с четвърта награда "Грами" за албум на годината. Досега Суифт, както и Франк Синатра, Стиви Уондър и Пол Саймън, имаха по три "Грами" за най-добър албум.
Били Айлиш изглеждаше зашеметена, когато взе втора награда "Грами" за песен на годината за баладата си What Was I Made For? от филма "Барби".
22-годишната певица се справи със силната конкуренция в лицето на Тейлър Суифт, Сиза, Майли Сайръс, Лана Дел Рей, Джон Батист, Дуа Липа и Оливия Родриго, за да грабне голямата награда.
Майли Сайръс пък взе два позлатени грамофона за най-добро поп соло изпълнение и запис на годината с водещия си сингъл "Flowers", а Виктория Моне беше призната за най-добър нов изпълнител.
Музиката към филма "Барби" беше наградена за най-добре компилиран саундтрак за Visual Media, докато "Опенхаймер" спечели наградата за най-добра музика за албум.
Кайли Миноуг спечели втората си награда "Грами" за най-добър поп денс запис. Първата статуетка й беше връчена преди 20 години.
"Бийтълс" бяха отличени за най-добър музикален видеоклип.
Музикалната легенда Джони Мичъл спечели за най-добър кънтри албум. Тя получи наградата заради завръщането си на сцената през 2022 г., седем години след като пострада от мозъчен аневризъм, който я принуди да се учи да говори отново.
Къщата, в която е живяла Райна Княгиня в София вече е готова да бъде музей. Това стана ясно още през 2023 година. Тогава кмет на София беше Йорданка Фандъкова, която следеше строителните работи на сградата. „Възстановяваме къщата, в която е живяла Райна Княгиня, заедно със запазените автентични предмети. Тя се намира на ул. „Софроний Врачански“..
Един баща като всички други преживява ужасна драма в романа на бележития белетрист Славян Йоргакиев "Моето дете - моята съдба". Детето му е отвлечено за миг, докато той продава картини. Гледа го той, тъй като майката ги е изоставила. момиченцето е на 4 годинки, много красиво и любимката на баща си. И таткото, главен герой на романа, започва да я..
В рубриката "Български съкровища" на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" имаме повод да си спомним с благодарност за диригента Влади Симеонов, оставил светла диря в музикалната ни история и в биографиите на няколко музикални състава, сред които и Симфоничния оркестър на БНР. На 25 януари ще отпразнуваме 90-годишнината от създаването на..
На 19 януари се навършиха 10 години, откакто този свят напусна голямата българска диригентка Росица Баталова. Свързваме името й предимно с десетилетната й работа в Държавния музикален театър "Стефан Македонски", както и със създадения от нея Дамски камерен оркестър "София". Тя беше диригент с авторитет, спечелен с безупречната ѝ подготовка, висок..
За 50-и пореден път в Пазарджик ще се проведат Зимните музикални вечери "Проф. Иван Спасов" - фестивал с традиции, носещ името на своя създател, диригентът и композитор Иван Спасов. Вече 19 години програматор на форума е диригентът Григор Паликаров - художествен ръководител на Симфоничния оркестър - Пазарджик, в момента главен диригент в Държавна опера..
90-годишнината на БНР ни дава повод за среща с човек, известен в музикалните среди с артистичност, може би дори малко ексцентричност, но и с пълна отдаденост на каузата музика от десетилетия. Здравка Андреева влиза в БНР още като ученичка и е първопроходец в много отношения през 70-те и 80-те години на вече отминалия век – тя е една от първите..
Традиция е всяка година през месец януари Българският камерен оркестър - Добрич да изнася образователни концерти пред ученици от града. Постепенно интересът към инициативата се разраства и на 13 януари 2025 г. съставът покани младежката публика на три последователни събития в Органовата зала на Добрич, която има капацитет 550 места. Така само за ден..
Всяка партия има определени цели и докладът за влизане в еврозоната може да бъде изискан, когато държавата отговаря на изискванията, в момента не..
"Чувствам се, все едно вчера съм била на работа тук. То е като да се върнеш у дома , където и да си ходил по света." Това сподели пред БНР Таня..
Ако те решат с фалшиви данни да ни вкарат в еврозоната, ние ще ги подпалим . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...