Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кворум има, а в кулоарите – спречкване между "Възраждане" и ПП-ДБ

Снимка: БТА

В кулоарите на парламента отново се стигна до физически сблъсък между депутати от "Възраждане" и ПП- ДБ.

А междувременно вътре в пленарната зала депутатите събраха кворум и заседанието започна. Това се случи, след като ГЕРБ – СДС влязоха. Така се събра кворум от 125 народни представители.

След събирането на кворума Асен Василев направи предложение исканата оставка на Росен Желязков да влезе като първа точка от дневния ред и сега дебатите са в ход.

Вчера от ПП-ДБ обявиха, че са внесли искане за освобождаването на Желязков. По-рано това поискаха и от "Възраждане" и БСП.

Сред мотивите за искането е подложената за гласуване оставка на управителя на НЗОК Станимир Михайлов, въпреки че междувременно тя беше оттеглена, но пък той беше освободен от депутатите. 

"Конкретните мотиви към предложението за решение са: нарушение при процедурата по предсрочно прекратяване мандата на управителя на Националната здравноосигурителна каса - Станимир Михайлов; системна злоупотреба с правото по чл. 48, ал. 5 от ПОДНС; нарушения при провеждане на парламентарния контрол по чл. 105 от ПОДНС", обясниха от ПП-ДБ.

По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Главен комисар Александър Джартов

Пожарната започва проверки на над 260 обекта в цяла България

Пожарната започва проверки у нас на близо 260 обекта в цялата страна, основно дискотеки. Ше се следи за спазване на изискванията за евакуация и противопожарен контрол.  Това съобщи директорът на пожарната главен комисар Александър Джартов.

публикувано на 17.03.25 в 15:18

82 дома за възрастни хора в България ще бъдат ремонтирани със средства по ПВУ

Общо 82 дома за възрастни хора в България ще бъдат ремонтирани със средства по Плана за възстановяване и устойчивост на стойност 753 милиона лева, каза министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов в павликенското село Караисен, където направи символичната първа копка за разширението на социалната институция, която се ползва от..

публикувано на 17.03.25 в 15:00
Идеен проект на бъдещата сграда на факултета по ветеринарна медицина в МУ - Плевен

МУ - Плевен с положителна оценка за разкриване на специалност "Ветеринарна медицина"

Националната агенция за оценяване и акредитация даде положителна оценка на Медицинския университет в Плевен за разкриване на специалността "Ветеринарна медицина“. Предвижда се обучението да се провежда в Плевен и база в град Пордим. Според оценката Медицинският университет има определен капацитет от 400 студенти степен "магистър“, редовна..

публикувано на 17.03.25 в 14:49
Медициот от психиатрията

Медиците от психиатрията "Карвуна" подкрепят протеста на колегите си

Работещите в Държавната психиатрична болница "Карвуна" подкрепят протеста на колегите си от страната с настояване за повишаване на трудовите възнаграждения и подобряване на условията на труд.  Лечебното заведение е под прякото подчинение на Министерството на здравеопазването и е изцяло на държавна издръжка. Капацитетът на болницата е за 90..

публикувано на 17.03.25 в 14:37
Пейо Майорски

Пейо Майорски: Омбудсманът да се избира от гражданите, за да не е свързан с партии

Омбудсманът да се избира от гражданите, като се комбинира този вот с други национални избори .  Това предложение направи пред БНР  председателят на Асоциацията за защита на потребителите  Пейо Майорски: "Има достатъчно авторитетни фигури, които няма нужда да правят кампания, а само да се заявят и да бъдат избрани". Шестима са кандидатите за..

публикувано на 17.03.25 в 14:19

Посолството на РСМ отвори книга за съболезнования

Приятелството и човещината трябва да са водещи в отношенията между България и Република Северна Македония, каза пред БНР посланикът на югозападната ни съседка у нас Агнеза Руси Поповска. Десетки дариха кръв пред "Пирогов" за пострадалите в Кочани Тя благодари за бързата реакция на страната ни и за оказаната помощ след трагедията в Кочани...

публикувано на 17.03.25 в 14:17
 Overhook

Overhook ще подгряват мотошествието на 29 март в столицата

За втора поредна година Overhook ще открият мотосезона в София ! На 29 март музикантите от популярната млада българска алтернатив група отново ще се качат на подвижната сцена и ще свирят по целия маршрут на шествието на мотористите от площад "Княз Александър Батенберг" до резиденция "Бояна". Вокалистът Никола Стоянов-Ник и китаристът Диан..

публикувано на 17.03.25 в 14:09