Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентарната комисия по казуса с "Исторически парк" на "Величие" изслуша зам.-председателя на КФН

Снимка: БТА

Комисията за финансов надзор е изпратила до прокуратурата сигнал през 2019 г. съмнения за измама при продажба на акции на "Исторически парк". Впоследствие обаче прокурорите са прекратили разследването. 

Това каза Петър Джелепов, изпълняващ длъжността заместник-председател на Комисията за финансов надзор. Той беше изслушан от парламентарната комисия, която се занимава с казуса с изградения от идеолога на партия "Величие" Ивелин Михайлов "Исторически парк".

"С писмо от Върховна касационна прокуратура сигналът е изпратен в Окръжна прокуратура - град Варна, а след това от там е изпратен в Районна прокуратура - град Варна, доколкото при тази прокуратура вече е било образувано досъдебно производство по сигнал на друго лице, което производство касае същите обстоятелства като тези, подадени в нашия сигнал. Съгласно предоставената от Районна прокуратура - град Варна информация, с постановление на наблюдаващия прокурор е отказано образуването на наказателно производство. Това постановление е обжалвано от страна на Комисията за финансов надзор. Впоследствие, образуваното по жалбата на Комисията досъдебно производство за разследване на евентуално престъпление е прекратено с постановление от юли 2022 г. на компетентните органи във варненска районна прокуратура".

На днешното заседание трябваше да бъдат изслушани представители на МВР и ДАНС.

По публикацията работи: Явор Римски


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Църковни служители се молят за папа Франциск по време на днешната неделна служба в базиликата

"Молете се за мен", призова папата в текста, прочетен в базиликата "Свети Петър" във Ватикана

Папа Франциск призова в неделната си молитва "Ангел Господен" всички вярващи в лоното на Римокатолическата църква да се молят за него. "Молете се за мен", призова папата в текста, прочетен днес пред множеството в базиликата "Свети Петър" във Ватикана от архипиескоп Рино Физикела,  предаде ДПА. Настаненият в болница папа Франциск за втора поредна..

публикувано на 23.02.25 в 16:13

Депутат от "Възраждане“ е бил задържан за кратко

Депутат от "Възраждане“ за кратко е бил задържан от полицията при вчерашния протест, при който се стигна до ескалация на напрежението, съобщи директорът на СДВР старши комисар Любомир Николов. Той отказа да назове името на депутата, включително и на директен въпрос дали става дума за Ивайло Чорбов. "Има задържано лице - за много кратък момент, с имунитет..

публикувано на 23.02.25 в 16:06

37-годишен скиор е загинал край писта "Мечи чал" в Чепеларе

37-годишен скиор е загинал край писта "Мечи чал" в Чепеларе. Той е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание и по него е имало следи от наранявания. Установено е, че това е 37-годишен мъж от Пловдив. Той се е спускал по пистата. По данни на свидетели, мъжът е сменил посоката на движение, насочил се е към гората и е паднал...

публикувано на 23.02.25 в 15:59

Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане"

Софийска районна прокуратура е привлякла като обвиняеми петима души заради вчерашния протест на партия "Възраждане", при който се стигна до палеж на вратата на сградата на Дома на Европа, хвърлянето на пиратки и яйца, пълни с червена боя. Това съобщи прокурор Атанас Доцински, който заедно с ръководителя на СДВР старши комисар Любомир Николов даде актуална..

публикувано на 23.02.25 в 15:35

Новият български храм в Лондон бе официално открит

Патриарх Даниил освети новия български храм "Свети Йоан“ в Лондон. Той се помещава в комплекса на българското посолство. Българският православен храм в британската столица е официално открит. След вечернята в събота вечерта той отвори врати още в 7 часа местно време сутринта в неделя след литургия, последвана от освещаването, с личното..

публикувано на 23.02.25 в 14:50

Експерти очакват покачването на цените да се стабилизира около 2%

Периодът на свиване на инфлацията приключва и в следващите месеци нивата ѝ ще се задържат около и над стойностите, измерени за януари, прогнозират експерти. Само за последния месец цените на храните са нараснали с 2%. В сравнение с януари миналата година, поскъпването е с близо 4%. Експерти обясняват ръста на цените с отпадането на..

публикувано на 23.02.25 в 14:01
Участниците в акцията скандираха

СДВР: Полицията е действала в рамките на закона на протеста на "Възраждане"

Полицаите са действали "в рамките на закона и при спазване на съответните разпоредби" по време на протеста на политическа партия "Възраждане", съобщават в позиция от Столичната дирекция на полицията. Становището се изпраща заради медийни запитвания, свързани с разпространението на видеоклипове и снимки. Четирима привърженици на..

публикувано на 23.02.25 в 13:48