В 11 ч. започна първата среща на представители на "Има такъв народ" с депутатите от кръга на Ивелин Михайлов от "Величие", които вече са независими. Репортерите са в залата, тъй като разговорите са публични.
Красимира Катинчарова е единствената, отзовала се на поканата. Тя обясни, че е упълномощена от колегите си да изрази позициите им.
В началото Катинчарова изрази учудване, че разговорите са започнали от най-малките в парламента. Шест са депутатите, които остават лоялни на Михайлов. Тъкмо те подадоха заявления за напускане и така парламентарната група на "Величие" се разпадна.
Тя приветства и подхода на ИТН първо да се говори за политики и приоритети, а чак след това - за имена.
За 17:30 ч. е преместена срещата с депутатите от "Величие", близки до бившия ѝ председател Николай Марков. Промяната е по искане на "Величие", за да могат депутатите да се върнат от избирателните си райони.
Председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов поясни вчера, че той и колегите му ще разговарят с всички, защото за правителство с този парламент и с третия мандат е нужна широка подкрепа.
Разговорът с депутатите, изключени от ДПС, е пренасрочена за сряда.
ДПС с Делян Пеевски начело категорично отхвърли възможността да се яви на разговори и в позиция до медиите обвини ИТН, че си правят нерегламентирана предизборна кампания и ги призова незабавно да върнат мандатa.
Отказ дойде и от "Възраждане". Според лидера Костадин Костадинов "Възраждане" имат готовност да излъчат кабинет и точно затова не те са получили третия мандат, защото лицата в него биха увеличи подкрепата им.
От ГЕРБ запазиха мълчание, а от ПП-ДБ ще решават днес на заседание на парламентарната група дали да разговарят.
До този момент единствено от БСП смятат, че не всичко е загубено.
Трите най-големи центристки партии в австрийския парламент съобщиха, че са близо до това да постигнат съгласие за коалиционно правителство, близо пет месеца след общите избори, спечелени от крайнодясната Партия на свободата, която не успя да постигне мнозинство. Евентуално окончателно споразумение между консервативната Народна партия,..
Билетите за концерта на Лили Иванова през месец май тази година, който ще е в Народния театър "Иван Вазов", се продават на цени от 150 до 1000 лева и по-голямата част от тях вече са изкупени. Все още има единични пропуски за 250, 300, 400 и 700 лева за концерта в София. От билетите на цена 1000 лева са останали едва 3. Това става ясно от..
САЩ могат да спрат достъпа на Украйна до системата за сателитен интернет "Старлинк", ако не бъде постигната сделка за природните ресурси, писа "Ройтерс", а малко след това полските власти обявиха, че плащат и ще продължат да плащат абонамента на Украйна за услугата. "Старлинк" осигурява интернет за военните на Украйна и използва системата,..
В 17 ч. на площад "Света Неделя" в София се събраха участниците в "Луковмарш". Протест срещу провеждането на "Луковмарш" в София Ществието беше забранено със заповед на кмета Васил Терзиев, но впоследствие съдът отмени забраната на градоначалника. Събитието се провежда при изключително засилено полицейско присъствие. Хората се..
Досегашните метални съдове за смет по домакинствата в населените места на община Кюстендил ще бъдат заменени с пластмасови, беше обявено на месечното заседание с кметовете на селата. Пластмасовите са по-функционални, по-здрави са и с малко по-голяма вместимост. Пластмасовите съдове ще бъдат закупени тепърва и ще се доставят по заявка на..
Арестуваната директорка на 37-мо училище в столичния квартал "Люлин" Цветомира Георгиева излиза от ареста с мярка "парична гаранция" в размер на 1000 лева. Обвиняемата беше задържана заради искане на подкуп от 20 000 лева от изпълнител, участващ в проект за ремонт на училище, финансиран с публични средства. На 20 февруари Георгиева беше..
Половин процент гласове на избиратели може да реши кой ще управлява Германия на изборите утре. Според проучванията все още първа сила се очертава да бъде ХДС. Консерваторите обаче ще трябва да управляват в коалиция. Как ще се нареди политическият пъзел в Германия след изборите за нов Бундестаг? Кой ще е коалиционният партньор на..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..