По случая с петимата българи, арестувани след сбиване в бар на гръцкия полуостров Халкидики, полицията в Гърция ще направи официално изявление, след като приключи разследването.
Все още няма официална информация от екипа полицаи, които разследват инцидента между българи тази нощ в бар в Халкидики.
От тримата ранени единият е в тежко състояние в болницата в Полигирос. За другите два, които са с прободни рани от нож, няма опасност за живота.
Арестувани са общо 5 български граждани, сред които са и пострадалите.
Според свидетелите, поради закъсняла поръчка трима българи са пребили собственика на заведението. В отговори е действала охраната на бара, също българи, която е стреляла по нападателите на собственика.
Намерени са 4 гилзи - едната от изстрела, попаднал в пострадалия. Тримата охранителите са изчезнали от заведението, но е идентифицирана наличността на стрелеца, който се издирва.
Други гости на бара, които описали стрелеца пред разследващите, казаха за медиите, че в групата българи, срещу които са стреляли, е имало и деца, които не са пострадали.
Паника е настъпила и сред посетителите от съседните заведения, които са бягали, за да се спасят, казаха сервитьори.
Не е известно дали пострадалите са се познавали със собственика.
Генералното консулство на България в Солун е било информирано от гръцката полиция за инцидента, както и че в резултат от конфликта са пострадали трима български граждани - двама от тях са били простреляни, а третият е с лека телесна повреда.
От Министерството на външните работи съобщиха, че представителството ни в Солун е оказало съдействие и на роднини на пострадалите.
Преди няколко часа започна пищният карнавал в Рио де Жанейро. Централното събитие на карнавала по традиция е конкурсът на школите по самба. С украсени цветни костюми техните представителите преминават по Самбадрома - специално изградена платформа. Участващите в съревнованието колективи се делят на лиги, най-висшата от които е Специалната..
Проруският лагер значително увеличи своите привърженици в Германия - в лицето на крайната десница, но и на левите популисти около Сара Вагенкнехт, макар те за малко да не влязоха в парламента. "Алтернатива за Германия" като водеща опозиционна сила в новия Бундестаг ще пречи на правителството, твърди политологът проф. Ханс Форлендер...
След снощния разрив между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски британският премиер Стармър е провел телефонен разговор с турския президент Ердоган. И в този разговор Турция твърдо е подкрепила териториалната цялост, суверенитета и независимостта на Украйна. Пътят към справедлив и траен мир може да бъде прокаран, само ако двете воюващи страни..
Бившият председател на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер предложи финансиране на разходите за отбрана на европейските страни чрез съвместни облигации, предаде агенция ДПА. Той смята, че проблемът не трябва да се решава само с германски дълг, а че трябва да се издадат европейски облигации, за да се отговори на финансовото предизвикателство...
Румънското общество е изключително разделено и това разделение е постигнато с дългогодишни усилия . Това заяви пред БНР журналистът Стилиян Деянов. Джеймс Апатурай: Процесите, които наблюдавахме на президентския вот в Румъния, са започнати преди 8 г. Румънската държава и румънските институции са искали да имат повече доказателства..
Няма и седмица след изборите в Германия и вече се опипва почвата за правителство. Победителите от консервативния блок ХДС/ХСС поканиха социалдемократите на така наречените " сондиращи разговори ". Същинските коалиционни преговори се очакват в началото на седмицата. Германия бърза, притисната от световните събития - несигурността, която излъчва..
В опит да вразуми Доналд Тръмп във Вашингтон тази седмица след френския президент Еманюел Макрон беше и британският премиер Киър Стармър. И той не успя. Преди срещата в Лондон описваха визитата като вероятно най-важната среща след края на Втората световна война на лидерите на Великобритания и Съединените щати, които се гордеят със своите..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..