Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как може да ни бъде полезен Наръчникът за ползватели на финансови продукти и услуги на БНБ?

Проф. Камелия Касабова
Снимка: архив
В днешното издание на „Нашият ден - практично” коментирахме ролята ни на потребители на банкови продукти и услуги - тази роля вече е неразделна част от съвременната ни култура на живеене. За да бъдем, обаче, щастливи в нея, е необходимо да бъдем добре информирани за нашите права и отговорности. Точно такава е целта на Наръчника за ползвателите на финансови продукти и услуги, който БНБ публикува неотдавна. За кого и при какви казуси е полезен той, каква информация съдържа; какво е важно да знаем, за да можем да защитим интересите си, когато откриваме сметка в банка или вземаме кредит; когато използваме дебитни или кредитни карти; когато пазаруваме онлайн или пък използваме виртуалната валута Bitkoin?
Това са въпросите, които коментирахме в днешното ни издание, опитвайки се да бъдем ваш своеобразен пътеводител в този наръчник. Направихме го заедно с проф. Камелия Касабова, преподавател по търговско право в СУ, председател на Помирителната комисия за платежни спорове и на Помирителната комисия за финансови услуги към Комисията за защита на потребителя. Повече информация можете да чуете в прикачения файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Владимир Кънев

Владимир Кънев: Пчелите могат да предскажат много напред времето

В рубриката "Епизоди от живота" на предаването "Нашият ден" обсъдихме живота на пчелите и трудностите по тяхното отглеждане по повод Световния ден на пчелите. Гост беше Владимир Кънев , когото е трудно да наречем просто пчелар. Ако пчелар е човек, който просто добива мед, то Владимир е много повече. В два пчелина – в село Къкрина и в..

обновено на 20.05.24 в 09:45

Защо бъдещето на хората зависи от пчелите?

Опрашването е основен процес за оцеляването на земните екосистеми. За да повиши осведомеността за значението на пчелите, за заплахите, пред които са изправени като вид и за приноса им към устойчивия живот на планетата Земя, ООН определя 20 май за Световен ден на пчелите . За бъдещето на пчелите в "Нашият ден" говори ентомологът Тошко Любомиров от..

публикувано на 20.05.24 в 09:17
Димитър Вацов

Проф. Димитър Вацов: Кокошките на властта – по-важни от хората, или за моралния дебилизъм

Проф. Димитър Вацов, преподавател по философия в НБУ и председател на Фондация за хуманитарни и социални изследвания - София, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" "Археология на моралния дебилизъм" в проучването си за аварията в Чернобил през 1986 година. Моралните дебили "Те са събирателен образ – много хора, лица, индивиди..

публикувано на 20.05.24 в 09:00
Ива Иванова

Другият живот на плодовете

Натуралните плодови ликьори се приготвят в България предимно за домашна употреба, а това често е предпоставка рецептите да се загубят, знанието и уменията да не могат да преминат нататък. Това е поправимо, казва Ива Иванова от София, впуснала се преди няколко години в приключението да произвежда натурални плодови ликьори, в които плодовете и..

публикувано на 19.05.24 в 10:35

Радвайте се!

Протойерей Александър Шмеман пише: "Ето какъв е смисълът на неделята на жените-мироносици. Тя напомня, че тогава в безнадеждната тъмнина са светили единствено любовта и верността. Призовава ни да пазим любовта и верността, за да не умрат, да не изчезнат от този свят. Осъжда нашето малодушие, страх и вечното ни робско самооправдание. Тайнствените..

публикувано на 19.05.24 в 09:10