„Наблюдаваме все по-голяма поляризация както по темата за пандемията, така и по тази за войната. Това твърди Юлия Роне – културолог и политолог, която се занимава с изследване на дигиталните медии и протестните движения, а в момента е изследовател към Университета Кеймбридж.
"И на Изток, и на Запад обществата са все по-разделени на две, с много крайни мнения и много малко възможност за диалог. "Хибридни медии" е много важен термин на Андрю Чадуик, интересен английски изследовател, който говори за преплитането на информация, циркулацията на информацията от мейнстрийм медиите към онлайн средата и обратното. Един от сигурните факти е, че Русия много късно влезе в пропагандната война, тя не беше подготвила своето население. Това е много различно от ситуацията на Запад, където от месеци, дори години водещите медии подготвяха своето население, че подобни действия могат да се случат. Това, което мен ме притеснява, е, че не само в Русия, но и в Европейския съюз и демократични държави се достигна до същото обостряне на медийната среда.
Като цяло обаче бих казала, че в страни, в които държавните медии са добре финансирани и удържат качеството си, хората продължават да им се доверяват. Би Би Си например има високо доверие от собствените си граждани. От друга страна, ако престанем да се доверяваме на някой, рискуваме да живеем в свят, в който нищо не е истина и нищо няма значение."
Чуйте повече от звуковия файл.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е роден на 12 юни 1904 г. в Солун . През 1922 г. завършва Първа мъжка гимназия в София , а своите първи стихотворения публикува в колективния сборник "Мост" ( 1923 ). Талантът му бързо го..
До 18 януари в София се провежда поредица от събития и срещи, насочени към внедряването на иновативния педагогически подход " Реджо Емилия " в ранното детско образование в България. Тази образователна философия, възникнала в Италия, поставя децата в центъра на учебния процес, подчертавайки тяхната способност и потенциал. Методът насърчава..
В рубриката "Темите на деня" на предаването "Нашият ден" имахме удоволствието да разговаряме с Люба Никифорова , изпълнителен директор на Фонда за енергийна ефективност и възобновяеми източници. Тя сподели своята гледна точка относно актуалните предизвикателства и бъдещите възможности в тази важна сфера. Люба Никифорова представи Фонда за..
Програмата "Поколение Земя" е най-новата инициатива на екологичната организация "Грийнпийс" . Основната цел на програмата е да обучи ентусиасти как да разпространяват по достъпен и разбираем начин послания за екологични и климатични въпроси. Академията цели да образова и информира деца и младежи за дейностите на "Грийнпийс" – България, за..
Проф. д-р Фани Мартинова , клиничен имунолог, съветва слушателите на Lege Artis какъв тип медикаменти са подходящи за оптимизиране и модулиране на имунната система по време на грипно и вирусно лечение. "Трябва едновременно със започването на вирусното заболяване, ако говорим за респираторните вируси, да се взимат препарати с двойно действие..
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg