Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Драма и човечност на Моста на влюбените

Снимка: Патрик Браун

Една вълнуваща изложба може да се види в София в рамките на фестивала ФотоФабрика. Тя включва 58 изображения на 19 автори от цял свят, с публикувани фотокниги от ФотоЕвидънс Прес. Това издателството е основано през 2010 г. от българската фотожурналистка Светлана Бахчеванова и Дейвид Стюарт. До днес ФотоЕвидънс е публикувало 22 книги, с които насочва общественото внимание към нарушаването на човешките права, потисничеството и престъпленията срещу личността. Няколко от тях са попадали в класациите за най-добри фотокниги на престижни издания като Time, The New York Times, сп. Smithsonian magazine и др.

Как се снима в зоните на драма и страх, които официално и неутрално наричаме „горещи точки на планетата”? Просто отиваш там и не трябва нито за секунда да си мислиш, че знаеш всичко, че си свикнал с обстановката, че страхът е изчезнал... Това те пази – казва в едно свое интервю Светлана Бахчеванова.

Изображенията – двуезични табла в голям формат, са разположени до 10 юни на Моста на влюбените до НДК. След това колекции от продукцията на ФотоЕвидънс ще бъдат показани за месец на открито в София върху оградите на три столични училища и на Посолството на Словакия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Коопродукция с българско участие е отличена със „Златната палма“ в Кан

"Човекът, който не можа да мълчи" на режисьора и сценарист Небойша Слижепчевич спечели наградата "Златна палма за късометражен филм" на кинофестивала в Кан. Филмът е продуциран от Хърватия, Франция, Словения и Националния филмов център на България...

публикувано на 26.05.24 в 10:21
Бетани Хюз

Съкровищата на България "грейнаха" в предаването на Бетани Хюз навръх 24 май (ВИДЕО)

Емблематичният археолог и пътешественик проф. Бетани Хюз се отправя на вълнуващо пътешествие из България в новия епизод на "Съкровища с Бетани Хюз", който бе излъчен на празничния 24 май по канал Viasat History. Епизодът беше очакван с нетърпение от..

публикувано на 25.05.24 в 08:30
„За буквите“ на Черноризец Храбър

Кога е създадена глаголицата?

" Прочее преди славяните нямаха книги, но бидейки езичници, четяха и гадаеха с черти и резки. Когато се кръстиха, бяха принудени (да пишат) славянската реч с римски и с гръцки букви без устроение. Но как може да се пише добре с гръцки букви: БОГЪ..

публикувано на 24.05.24 в 09:15