Идеята за организиране на благотворителен базар с коледни сладни и други домашно приготвени лакомства, за подпомагане лечението на Павла Кънчева е на учениците от 7“а“ клас.
"Много ми хареса каузата. Защото е нужно да държим коледния дух и е за благотворителност все пак. Помагаме на хора в нужда. Трябва да си помагаме един на друг. Чувствам се щастлива, че ще помогнем. Важното е, че ще направим нещо добро. Винаги ми е било мечта. За празниците пожелавам всички да сме здрави, да няма болести, всички да сме много щастливи".Класният ръководител Марияна Варчева каза:
"За мен е много важно освен това, което ги учим в училище, те да се научат на съпричастност, да откликват на проблемите на другите, да се научат на доброволческа дейност".
Директорът на училището Илица Петрова каза, че са събрани над 3500 лева и че всички деца са се включили в каузата.
"Тази благородна кауза обедини учениците, родителите, учителите. Ще помогнем на семейството".
"Гордея се с това, което направиха децата, родителите, с помощта, която оказват учителите от училище "Васил Левски" и наистина се молим с Павла да се случи чудото и тя да оздравее".
Ученици от основно училище „Проф. Димитър Димов“ в Ловеч организираха благотворителен коледен базар. Събраните средства ще бъдат предоставени за лечението на техен съученик.
Благотворителната инициатива е на учениците от 6 „б“ клас и беше подкрепена от деца от 2 „б“ клас, които сами са изработили коледни украшения, сувенири и други подаръци, а с помощта на родители коледни сладкиши.
„Казвам се Нелина и искаме да помогнем на едно момиче, да дарим пари, че да може да се оправи. Казвам се Петя, аз се включих в тази инициатива, понеже сме хора и трябва да си помагаме един на друг. Това е нещо хубаво и трябва не само ние да го правим, но и още хора. Селин се казвам и искам да помогна на хората с увреждания.“
Класният ръководител Росица Тодорова поясни, че учениците ѝ от малки участват в благотворителни каузи, в които са подпомагали нуждаещи се възрастни хора и деца.
„И съм радостна, че имам в моя клас такива деца. Чувствам се благословена, защото това вече е рядкост“.
За коледните празници децата пожелаха:
„Всички да сме живи и здрави, да бъдем добри и да си помагаме взаимно“.
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
В студените дни и нощи хората без дом имат възможност да бъдат настанени в кризисните центрове на Столичната община. При желание могат да останат в тях до 6 месеца. Три са кризисните центрове в София , с общ капацитет 570 места към днешна дата, като има възможност да бъдат открити още. Дежурството на един от мобилните екипи, които..
Има нещо много мистично в това да бъдеш между земята и небето – в полета, който носи усещане за свобода , за необятност и вдъхновение. За връзката между небето и вдъхновението и как авиацията се преплита с изкуството на писането г оворим с Йордан Колев – писател и летец , чийто живот е изпълнен с истории от облаците. " Нашата професия на..
Съхраняването на гласа на Симеон Радев за националната звукова памет дължим на немския българист и преводач Норберт Рандов, преподавател в Хумболтовия университет, изпратен в България със задача да запише гласовете на големи наши писатели. Годината е 1961-ва. С малки съкращения – единственият запазен в Златния ни фонд запис със Симеон Радев: В..
" Постоянно съм с радио и с ритъма на живота . Такива станаха времената." Това казва радиолегенда от Монтана – 86-годишната Ангелина Петкова, която дълги години работи като журналист в града. Първите си стъпки в професията Ангелина прави в Трявна, където е шивачка и ѝ предлагат да работи в радио уредбата на завода. Първоначално се..
През 2025 година банките на българския пазар очакват проблеми с платежоспособността на клиентите по обслужването на техните кредити и..
Според официални съобщения интерес към рафинерията в Бургас имат компании от Казахстан, Азербайджан, Унгария и Катар. По този повод енергетици и..