Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В Бяла Слатина организират благотворителни инициативи за лечението на 10-годишния Антон Боримечков

На 20 септември 2022 година в Читалище "Развитие-1892" ще се проведе благотворителен концерт

Антон Боримечков
Снимка: Читалище „Развитие“

Бяла Слатина се обедини в подкрепа на 10-годишния Антон Боримечков, който се нуждае от средства за лечение в чужбина от левкемия.
Снимка: Читалище „Развитие“
 С различни благотворителни инициативи за събиране на необходимата сума се включват общинската управа, кметствата на селата от общината, училища и самодейни състави. Активен организатор на прояви е Читалище "Развитие-1892" в Бяла Слатина.
Снимка: Читалище „Развитие“
Снима: Читалище „Развитие“
"За пореден път нашето читалището подкрепя кауза -  каузата е едно дете, каузата е Антон Боримечков, който е на 10 години, ученик, участвал в нашите летни занимания през цялото лято за децата на Бяла Слатина и гостите на града. Антон е бил  усмихнато и ведро дете като всички деца на неговата възраст до момента, в който семейството научава за тежката левкемия. Предстои му лечение спешно в Германия. До месец трябва да се събере голяма сума, но тя е непосилна за семейството и затова  имаме нужда от подкрепа. Читалище "Развитие-1892" поемаме поредната инициатива като организирахме отново благотворителен базар, на който ще съберем средства и ще помогнем за лечението на Антон", каза за БНР секретарят на Читалището Светлина Берова.
Снимка: Читалище „Развитие“
Тя призова всички, които имат възможност да дарят средства за лечението на Антон от Бяла Слатина.

"Нека да отворим сърцата си и да подарим надежда. На този базар могат да участват наши приятели, да подарят и предоставят ръчно изработени предмети, сувенири. Всеки направен подарък е жест за тази голяма благотворителна кауза. Всичко това се събира благотворително във фоайето на нашата Художествена галерия в нашия комплекс - Читалищния комплекс. По време на панаирните дни на нашите събития също ще бъде изнесен базар и ще продължава всеки ден от 9 до 17 часа", допълни за предаването "Рано в неделя" Светлина Берова. 

На 20 септември 2022 година от 18 часа в Читалище "Развитие-1892" ще се проведе благотворителен концерт за събиране на средства за лечение на Антон Боримечков.


Повече можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Радостина Билярска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предизвестената смърт и случайното безсмъртие на културните феномени през очите на учен и дете

Как се раждат и умират културните феномени? Феномени ли са или просто продукти като наскоро загиналото легендарно ICQ? На 28 години платформата за съобщения, която някога ползвахме активно, официално умря. Разработчици се опитаха да реанимират месинджъра като предложиха на хората регистрация на старите акаунти на неофициален сървър, но..

публикувано на 30.07.24 в 17:40
Станислава Пирчева и Павлина Павлова

"Тервел - спасителят на Европа" - за славното минало на българите и поуките за днешния ден

Българската история е тема, която ни е близка и винаги ни вълнува. В "Нощен хоризонт" говорим за историята като урок и поука за днешния ден , в разговор с интересни събеседници и техните гледни точки. В един увлекателен и документално истинен разговор, писателката Павлина Павлова ни пренася в славното минало на България и разкрива нови и..

публикувано на 30.07.24 в 14:48
Анатоли Джоков в действие.

Олимпийски брейк в "Изотопия"

"През последните години брейкът стана доста масов затова и хората, които ръководят Олимпийските игри решиха да го включат в програмат, за да може повече млади хора да се включат. Брейкът винаги е бил атрактивен, интересен и неограничен. Може би това е една от причините тези хора от Международния олимпийски комитет да решат да го включат."..

публикувано на 29.07.24 в 19:22
Милко Клайнер

Олимпийската история на Русе и защо тя започва с колело?

До 11 август светът ще е Олимпиада и вниманието на всички ще е насочено към новите върхове на човешкия стремеж за по-бързо, по-силно, по-точно. Русе има своята олимпийска история и тя е украсена със злато, сребро и бронз, донесени през годините от кануистът Иван Бурчин, скачачът Христо Марков, стрелецът Таню Киряков и борците Валентин..

публикувано на 29.07.24 в 14:01
Якоб ван Бейлен

Световният колекционер на килими има 850 старинни български килима

Нидерландец, живеещ от десетина години във Велико Търново , колекционира български килими и мечтае да създаде Национален музей на българското килимарство .  Якоб ван Бейлен има 850 старинни български килима от 18-и до 20-и век. За него казват, че е к олекционерът с най-много килими в света , определят го и за по-българин от българите,..

публикувано на 29.07.24 в 10:27

Национален парк "Пирин" - богатство за (пре)откриване

В момента и чак до сепември Пирин е  най - посещаваната планина, предупреждава Георги Икономов. " Местата, които са най-натоварени в Пирин през лятото, това са заслон "Спано поле" и "Тевно езеро" . "Тевно езеро" е много мистично място, посочва Икономов и обяснява, че до него може да се стигне по различни маршрути. "Хората в планината..

публикувано на 28.07.24 в 21:13

Експерт: Винената култура се развива. 80 изби предлагат винен туризъм

"Виното е интелектуален продукт . С консумацията научаваме любопитни факти за самия регион, как се произвежда, откриваме философията и страстта, която са вложили в него неговите създатели." Това каза пред БНР Гергана Тодорова – винен специалист, главен редактор на първия онлайн пътеводител за винен туризъм у нас. Винарските изби, които..

публикувано на 22.07.24 в 13:40