Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Красен Кралев - наследникът на Борислав Михайлов, посочен от самия него?

Това съмнение изрази пред БНР адв. Георги Градев

| Интервю
Снимка: БГНЕС

В 13 часа днес се очаква заседание на Изпълкома на БФС. Дневният ред обаче не е обявен.

Не е ясно дали ще има оставка на Борислав Михайлов. Това, че ще има заседание, нищо не означава, подчерта в интервю за предаването "Преди всички" Владислав Стоянов от "Спортна редакция" на БНР. Той не е оптимист, че днес Михайлов ще подаде оставка и че ще има дълбоки промениОчаква обаче кадрови промени в ръководството. 

Вече се коментира дали това заседание ще бъде легитимно или не. Според журналиста, то най-вероятно ще бъде легитимно, независимо кой от двата състава на Изпълкома ще присъства. Единият е избраният на последния конгрес. Неговият състав се оспорва в съда, подчерта Стоянов. 

Най-вероятно той ще бъде предпоследният, предположи в интервю за БНР адв. Георги Градев. 

"При всички случаи законният състав - този, който е оповестен в Търговския регистър, не е поканен. Моята вътрешна информация е, че той не желае да се вижда с Петър Величков, който е от екипа на Димитър Бербатов. От друга страна в закона има една опция - че ако всички членове на Изпълкома се подпишат под протокол от заседанието, то е легитимно. Така че допускам, че е възможно те да вземат в по-ограничен състав това решение и след това неприсъствалите биха могли да подпишат този протокол. Нямаме мандатност в устава в момента". 

Според него в момента не е толкова важно дали Борислав Михайлов сега ще подаде оставка, защото през декември и януари няма мачове. 

"Кой ще подготви тези избори - тук е заровено кучето. Много е важно тази комисия да бъде съставена от независими експерти, от хора, които не са били в предишни конгреси, в подготовката", категоричен бе адв. Градев. И добави:

"Това означава, че лица като Борислав Попов, Емил Костадинов, Йордан Лечков, които винаги сме ги виждали в тези комисии, те не трябва да фигурират там. Смятам, че хората, които са заявили желание да се кандидатират, от сорта на Димитър Бербаров, Христо Крушарски - трябва да им се даде възможност да излъчат свой представител в тази комисия". 

Той изрази опасението си, че ще има опит да се наложи някой, който Михайлов си е харесал:

"Аз лично предполагам, че това е лицето Красен Кралев. Твърдя, че в правораздавателните органи има достатъчно документи както за финансови злоупотреби, така и за черно тото. Крайно време е държавният апарат да си свърши работата". 

Според Владислав Стоянов към момента статуквото печели. За фаворит може да бъде посочен човекът, който ще бъде избран от Боби Михайлов за негов наследник, изказа мнение и той в предаването "Преди всички".

Според него мандатност на президента на Съюза трябва да има. "Както БФС, така и УЕФА и ФИФА дълги години бяха структури, които се управляваха от едни сплотени малки общества, които бяха трудно сменяеми", коментира още спортният журналист.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.


По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

СЗО: Хората все още не усещат колко е спешна ситуацията с резистентните микроби

Губим способността си да лекуваме дори най-често разпространените инфекции, както и да извършваме животоспасяващи операции вследствие на антимикробната резистентност. Това заяви в интервю за „Хоризонт“ доктор Филип Матю от Световната здравна организация. Раждане, трансплантация на органи и дори вадене на зъб могат да се превърнат в опасни и..

обновено на 21.11.24 в 15:00

Политическата нестабилност пречи на приемането на Националната програма за антимикробна резистентност

Постоянната смяна на правителства в България пречи на приемането на национална програма за борба с антимикробната резистентност. Това заяви за „Хоризонт“ доцент Иван Иванов от Националния център по заразни и паразитни болести.  При прекомерната употреба на антибиотици микроорганизмите спират да се влияят от лечение с лекарства, като по данни на..

обновено на 20.11.24 в 21:51

Скъсана ли е връзка между цивилизационния и технологичния напредък?

" Съществуването е винаги някакъв парадокс, който трудно можем да си обясним . Появяваме се от нищото и целият ни жовот е пътуване към нищото...За хората, които са "подпрени" на вярата светът може би да изглежда по-различен, но безспорно е, че има една територия на непознаваемото , която каквато и наука да го заобикаля, каквито и открития да..

публикувано на 20.11.24 в 17:34

Столичен ресторантьор: Има протекции и чадър за част от бранша

" Има странна симбиоза между част от регулаторните и контролиращите органи и част от ресторантьорския бранш ", изказа мнение пред БНР Дарин Стойков, който е собственик на заведение в София. Той допуска, че има данъчни протекции и политически чадър за част от бранша . Според него обаче протекциите не свършват в контролния орган, а..

публикувано на 20.11.24 в 15:32

Все още всяко трето дете у нас живее в риск от бедност и социално изключване

" България е поела в една не много добра посока. Все още всяко трето дете в България живее в риск от бедност и от социално изключване , което автоматично го лишава от всички възможности, които биха му позволили да развие пълния си потенциал". Това заяви пред БНР Боряна Гидикова – директор "Комуникации" в УНИЦЕФ-България. На днешния..

публикувано на 20.11.24 в 11:51

Търговията с домашни любимци - бизнес за милиони

Международната организация за защита на животните "Четири лапи" съобщи, че 80% от кучетата, които се продават на пазара в Европа, не могат да бъдат проследени до проверени и легални източници . Това на практика означава, че няма информация каква е историята на животното и в какви условия е родено и отглеждано до продажбата. Оказва се, че..

публикувано на 20.11.24 в 09:41

Увеличават се участниците в движението "100-те национални обекта"

Преди дни в София се състоя церемонията по награждаване на печелившите участници в Националното движение "Опознай България - 100 национални туристически обекта" . В списъка на годишната игра с награди участваха общо 2468 притежатели на отличия.  Тази година участниците в движението се увеличават с около 50 000, а от създаването му през 1966 г...

публикувано на 19.11.24 в 12:13