Реджеп Ердоган изчиства абсолютно всички потенциални кандидати, които биха застрашили неговия нов мандат като президент на Турция. Това заяви пред БНР журналистът Тайфур Хюсеин, след като кметът на Истанбул Екрем Имамоглу бе задържан рано тази сутрин. Кметът на Истанбул Екрем Имамоглу е задържан Протест в Истанбул след ареста..
Министерството на енергетиката предлага промени в Наредбата за топлоснабдяване, която предвижда таксата сградна инсталация да е 30 процента . Причината за промяната е, че Върховният административен съд определи като незаконен начина за изчисляване на дела на отдадената топлинна енергия в сградната инсталация. Вчера министърът на енергетиката..
Над 112 000 данъчни партиди в Русе ще трябва да бъдат преизчислени, след като Върховният административен съд отмени решението за ново райониране на града . Какви са последствията от това и какви данъци ще плащат хората? През декември 2023 г по предложение на кмета Пенчо Милков общинските съветници утвърдиха неговото намерение да направи..
С помощта на Фондация "Искам бебе" са родени 20 хил. български дечица. Това са 20 хил. щастливи български семейства. Това са 20 хил. сбъднати мечти. Това каза пред БНР председателят на УС на фондацията Мария Янева. Организацията, която помага в сбъдването на съкровената мечта за дете, става на 18 години. " 18 години не се уморихме и..
Тридневен протест срещу мизерното заплащане и недостига на персонал започнаха вчера работещите в държавните психиатрични болници у нас . Лекари, медицински сестри, фелдшери и санитари, които не са на смяна, излизат от 14 часа пред лечебните заведения, за да поискат по-високи възнаграждения и промяна в категорията на труд . Протестиращи в..
Спиране на насилието и реформи в политиката за защита на животните – това са целите на сдружение "Кампании и активизъм за животните в индустрията" (КАЖИ) , което разследва случая с малтретиране на животни в Перник и работи по него заедно с ГДБОП. Арестуваните за извършваните деяния са 26-годишна жена и 35-годишен мъж. За това как протича..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са министерствата и политиците, ония преди това и сега. Това заяви журналистът и юрист Владимир Перев в интервю пред БНР. "Говори се за жестока корупция, виждаме я, завладяла цялото общество,..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Управниците, включително здравният министър, са тези, които взимат решения и са отговорни за начина на функциониране на системата и са жертва на..