Историята на Радио България започва през 1936-а – първоначално с излъчвания на български, после и на есперанто. Днес с усмивка слушаме спомените на нашите баби как през паметната 1937 година са очаквали с трепет да чуят в предаването от Америка... шума на Ниагарския водопад. По обратния път нашето радио излъчило на няколко пъти специални предавания за Европа и Америка. Възторгът, с който американските слушатели са посрещнали нашата народна песен, не е бил по-малък от онзи, с който целият български народ е слушал шума на прочутия водопад. Днес нашето радио е в ерата на новите технологии. Вече сме част от дирекция „Мултимедийни програми”. Можете да ни откриете на звук, текст и фотоси в новия портал на БНР на български, английски, френски, немски, испански, руски, турски, гръцки, сръбски, албански, арабски.
Радио България е невероятен инструмент за информация какво се случва в нашата държава, заяви директорът на „Мултимедийни програми” Антон Митов. Необходимо е да се пренастроим, важни са кратките форми. Така няма да досадим на потребителите. Трябва да разказваме всичко, което е хубаво и което се случва в нашата държава, за да могат чужденците да се информират, да го видят, да го разгледат, да го запомнят като любопитен факт. Чужденците, които идват в България, или тези, които от чужбина се интересуват от страната ни, искат да научат за обикновения български делник, за нашата музика, за китните кътчета на страната ни, за духа на българските старини.
И не защото днешният ден е посветен на равнопоставеността на половете, Антон Митов изказа личната си благодарност към две дами на ръководни позиции: Катя Лещанска – ако не беше тя, порталът на БНР нямаше да го има, и Антоанета Ковачка – главен редактор на Радио България. Тя е основният двигател на списанието, което издаваме на английски език. Там могат да се прочетат нашите материали – интересни, любопитни и необходими за всички, които се интересуват от България. То посреща пасажерите още на летището. Разпространява се безплатно, а идеята е да се издава и на други езици, защото колегите са невероятни специалисти, гордее се Антон Митов.
Какво остава за екипа на Радио България? Да работим от и за държавата си, защото си заслужава. Щастлив е този, който почувства обаянието на нашата професия. Тя дава на човека много, но иска той да й посвети и талант, и обич, и време. С една дума – себе си!В "България днес" на 9 януари ви предлагаме да чуете интервюто, което Симеон Сакскобургготски даде специално за БНР. Монархът и бивш премиер на България, който обикновено се..
"Ако Народното събрание не приеме държавния бюджет за настоящата година, могат да последват протести". Това заяви в интервю за БНР главният икономист на КНСБ Любослав Костов. "За пореден път бюджетът става заложник на политическите интриги и на..
Българският език и култура ще продължат да се изучават в училища в Украйна, а украински студенти от български произход и занапред ще бъдат приемани приоритетно в нашите висши училища. За това се договориха образователните министри на двете страни проф...
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
"Позицията на правителството е константна. Българската православна църква (БПЦ) е една и неделима. Нейното единство е от особена важност за обществото. При..