Връщам се в България, за да намеря половинката от моето сърце, която остана завинаги тук когато моето семейство напусна родината. Тогава бях на 7 години. Това заяви световно известната певица Силви Вартан в препълнената зала за пресконференции на БНР.
Тя е в София за своя трети концерт, който ще се състои на 24 април в голямата зала 1 на НДК и е посветен на нейния последен албум “Силви в Нешвил“, записан в Меката на кънтри и рока в САЩ. След период, в който моите концерти бяха по-скоро от типа рецитали, реших да се върна към нещо по-жизнерадостно и ритмично, каквато е кънтри и рок музиката, обясни г-жа Вартан.
Тя определи като разтърсващо първото си завръщане в родината през 1990 г. Тогава тя видяла отново къщата на дядо си в почти непокътнато състояние. Но страната била „обезкръвена". Затова певицата създава своята фондация „Силви Вартан за България“, която редовно прави дарения на ценна апаратура за терапия на недоносени бебета в много български болници. Отскоро нейната фондация се обръща и към културни проекти. При своето пристигане тя е имала вече възможност да види две от реставрираните с пари от нейната фондация български икони, които ще бъдат част от експозицията на бъдещия Музей на София.
„Останах изумена от познанията и уменията на българските реставратори и работата, която са свършили. Музеят ще бъде много красив и с нетърпение чакам да бъде открит и да мога да го посетя“, заяви иконата на световното „йе-йе“, която преди 50 години е имала щастието да пее с други безспорни идоли на онова време „Бийтълс“. По-късно днес в сградата на Алианс франсез в София тя ще представи втората си книга, издадена на български език - „Дума по дума“.
Концертно изпълнение на сценичната кантата "Кармина Бурана" от Карл Орф в София се превърна в празник за меломаните и заявка за силата на музиката да стопява ледове в дипломацията. За първи път на една сцена се качиха три оркестъра от три съседни..
Житейската история на принцеса Мафалда Савойска е любопитна, вълнуваща и трагична. Тя е родена в Рим през 1902 г. и е второ дете на италианския крал Виктор Емануил III и Елена Черногорска, сестра е на българската царица Йоана. През 1925 се омъжва за..
По повод деня на свети Кирил, Археологическият музей "Велики Преслав" представя изложбата "По следите на учениците". Експозицията, посветена на създателите на славянобългарската азбука проследява Кирило-Методиевския маршрут в България, като част..
Житейската история на принцеса Мафалда Савойска е любопитна, вълнуваща и трагична. Тя е родена в Рим през 1902 г. и е второ дете на италианския крал..
Концертно изпълнение на сценичната кантата "Кармина Бурана" от Карл Орф в София се превърна в празник за меломаните и заявка за силата на музиката да..