Министерството на външните работи е с една от най-сериозните традиции в българската държавност и за мен е огромна чест да бъда тук и да дам своя принос България да провежда достойна външна политика в следващите няколко месеца. Това заяви новият служебен министър на външните работи Даниел Митов поемайки поста на Дипломат №1. Максимална подкрепа за българската кандидатура за еврокомисар – Кристалина Георгиева ще е сред водещите цели на новия външен министър. Външното министерство ще направи всичко възможно България да има много по-добро портфолио и позиция в състава на следващата Европейска комисия. Други приоритетни задачи на министър Митов ще са подготовката на предстоящата среща на върха на НАТО в началото на септември в Уелс и Общото събрание на ООН през есента. На дневен ред ще е и предприемането на следващи институционални стъпки за присъединяване към Единния механизъм за банков надзор, уточни служебният външен министър.
В специално интервю за Радио България бившият ръководител на външното ни ведомство Кристиан Вигенин очерта част от постигнатото в едногодишния си мандат и какво очаква да бъде продължено от неговите наследници. „С увереност мога да кажа, напускайки министерството, че оставям повече, отколкото наследих както по функционирането на самото министерство, така и по отношение на външната политика и активността ни в тези сфери и региони, които са най-важни за България”, категоричен бе той.
"България днес" на 10 февруари е подвластна на теми с продължение. Отново ще говорим за българското малцинство в съседна Р. Сърбия и за етикета "шопска нация". За вярата и любовта по пътя й говорим с актьорите Александър Кънев и Кръстьо Лафазанов от новия..
Във вторник сутринта, 11 февруари, в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..
България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината..
"България днес" на 10 февруари е подвластна на теми с продължение. Отново ще говорим за българското малцинство в съседна Р. Сърбия и за етикета "шопска..
Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в..