„Тази година участниците ни са от Полша, Босна и Херцеговина, Турция, Чехия, Косово, Сърбия, Кипър, имаме и два състава от Грузия. От България очакваме ансамбъл „Пазарджик” – една изключително професионална формация. Много сме щастливи, че ще я видим в Бургас. Първата фестивална вечер започва с дефиле през централната градска част. Стига се до общината, където кметът и неговият заместник посрещат съставите по стар български обичай с хляб и сол. След това шествието продължава към Летния театър. Там вечерта се представят всичките състави. По традиция, тогава се връчва наградата „Нестинарка”.”
Концертите от програмата на фестивала се провеждат не само на сцената на Летен театър Бургас. Какви други естради са подготвили организаторите, научаваме от Димитър Маджаров:
„Осигурили сме още тринадесет външни сцени. Намират се в комплексите и централната част на града, както и в селища близо до него. По този начин всички състави ще имат възможност активно да участват в петте дни от фестивала. Надяваме се той да се превърне в празник и за гостите, и за посетителите. Финалната вечер отново ще има дефиле и заключителен концерт, на който се събират всички ансамбли. Подготвили сме им една малка изненада – нарекли сме я „вечер на приятелството”. Ще поканим участниците да се повеселят и опознаят помежду си. Няма да пропуснем и обичайната демонстрация на народни занаяти, за нея сме предвидили сцена пред Летния театър. Ще се проведе и творческа среща на ръководителите на отделните формации, на която ще обменим опит и информация.”
Канадският контратенор Никълъс Бърнс ще изнесе рецитал барокова музика в съпровод на Камерен оркестър. Музикалното събитие ще се проведе в Камерната зала на Софийската опера на 6 февруари. Ще прозвучат арии и инструментални пиеси от Йохан..
Любо Киров започва творческата си 2025-а с нова песен - "Пак с теб" , посветена на любовта и общия път на две близки души. "Пак с теб" е пореден сингъл от албума на изпълнителя "Ново сърце", който още с появата си през юни 2024 г. се превърна в едно от..
Anabel представя своя дебютен сингъл, зад който стоят години подготовка, труд и постоянство. Тя е Ана Сотирова и се занимава с музика от 4-годишна. Музикалният ѝ път започва от Voice Academy – частно училище за комплексно обучение на млади таланти – и..
Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав..
Вече няколко десетилетия познаваме легендарните български изпълнители Васил Найденов и дуета Братя Аргирови поотделно, но едва сега те за първи път..