Предстои един от най-хубавите християнски празници – Благовещение. Този ден Красимир и Виолета Гюлмезови, заедно с Ева Найденова, избраха, за да почетат паметта на техния колега и приятел Георги Найденов – Гого от „Тоника“, така и към Иван Христов, също починал музикант от тази група. Като партньори на сцената и в живота, Ева и Гого изпяха прекрасни песни с много свои колеги във формациите „Домино“, „Тоника СВ“ и „Фамилия Тоника“. На 25 март, Ева Найденова в компанията на своите приятели от дует „Шик“ – Краси и Вили Гюлмезови се събират като „Тоника-Домини“ и ще направят голям концерт в НДК в София.
В зала №1 публиката ще чуе освен хитовете на тримата изпълнители, така и песни от техния съвместен нов проект, с името „Спомени за Гого“. В него Краси Гюлмезов е направил различни аранжименти на някои от обичаните песни като „Ладо ле“, „Здравей, как си, приятелю“ и други.
Всички изпълнители ще изпеем повече от двайсет и пет песни. Част от тях са от репертоара на „Тоника“, има и от дует „Шик“. Поканили сме и интересни гост-музиканти, като Веселин Маринов и Нели Рангелова. От младото поколение ще участва певицата Нора Караиванова. Тя направи нова версия на песента „Бургаски вечери“. И още сме поканили Любена Нинова и Лили Пенчева – много талантливи певици. Така правим преход между поколенията в музиката и мисля, че е значимо събитие и за нас, и за тях. Успях да подбера екип от прекрасни музиканти като Цветан Недялков, Иво Звездомиров и други много добри инструменталисти. Аз исках да работим с тези от тях, които наистина обичат и харесват това, което ние тримата правим. Ако не се прави изкуство от сърце, то не се получава. Концертът ще бъде заснет от БНТ и излъчен на Великденските празници. Има голям интерес към него от хората и билетите са почти изкупени.
„Тоника Домини“ предвижда да направи национално турне в по-големите градове на страната, за да представи новия си албум. А в края на годината музикантите имат покана да пеят пред българските ни сънародници в САЩ и Канада.
Макар че тачим Васил Левски като светец, не са много народните песни, посветени на него. Днес ви предлагаме една от тях – "Кажи ми, горо" – в изпълнение на децата от Вокална група "Карловойс" с художествен ръководител Анита Илиева. Йордан Илиев е автор..
"Студ, дърво и камък се пука, гладни от два или три деня, а той пее и сè весел! Вечер – дордето ще легнем – той пее; сутрин, щом си отвори очите, пак пее" – така поетът и революционер Христо Ботев описва своя приятел Васил Левски, когото определя като..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум. И макар че първата реализирана песен от бъдещата колекция е предишния им сингъл - "Мона Лиза",..
Цигуларката Ива Хьолцл-Николова изпълни премиерно за България "Унгарски мелодии" от Вилхелм Ернст. Концертът на 19 февруари беше третата ѝ изява, като..
Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на..