Във Франкфурт съжителстват хора от над 180 държави. Тяхното съвместно съществуване се дължи на взаимно уважение. Всеки има право да покаже какъв е, било то с публични изяви или с начина си на обличане. Събрани от всички краища на света, хората изграждат мултикултурността на града. Една от най-големите прояви, затвърждаващи това, е годишният Парад на културите. „Франкфурт е колоритен и това е добре!“ – твърдят организаторите на парада.
На 25 юни пъстрото, изпълнено с музика и танци, парадно шествие ще премине през центъра на Франкфурт под погледите на минувачи и посетители на града. На брега на река „Майн” е организиран пазар на културите, където около 80 павилиона ще предлагат кулинарни специалитети и ще показват различни занаяти от цял свят.
За първи път в историята на това международно събитие България ще бъде представена с щанд, на който ще бъдат показани традиционни български произведения на изкуството, информационни материали за страната ни, ще звучат български народни песни, ще има и забавления за деца. Организатор на българското участие на парада е българо-немската инициатива за култура, бизнес, образование и социални дейности ИМПУЛС. В началото организацията представлява малка група за народни танци, но с времето разширява дейността си. Сдружението обединява над 100 представители на българската общност в провинция Хесен, като неговите основни цели са образователно-културният обмен и задълбочаване на икономическите връзки между България и Германия. За парада на културите и българското участие ни разказва Соня Кръстева, член на управителния съвет на сдружение ИМПУЛС:
Книги на български автори бяха включени в литературни класации в Словения за 2024 година. Това съобщават от посолството ни в Любляна на своя сайт. Неотдавна издаденият превод на романа "Случаят Джем" на Вера Мутафчиева попадна в списъка на..
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се заплита в ритуалната зала в кметството, където малко момченце се обяснява в любов на момиченце на..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..
Книги на български автори бяха включени в литературни класации в Словения за 2024 година. Това съобщават от посолството ни в Любляна на своя сайт...