Дървени пана, окичени с типичните за Разлог малки звънчета и оплетени пъстри конци, красят парка пред Исторически музей на планинското градче. В тях са подредени 56 творби на фотографа Петър Петров, които се докосват до обаянието на малки моми и невести, деца и баби, облечени в национални носии. От фотографиите разложанката грее като майка и закрилница, като любима, родена да дарява и да вдъхва любов. Представена е и прочутата разложка баба, заденала в пъстра цедилка новороденото си внуче, също в носия. Изложбата е организирана от община Разлог, Историческия музей Разлог и Български корени – България!
Книги на български автори бяха включени в литературни класации в Словения за 2024 година. Това съобщават от посолството ни в Любляна на своя сайт. Неотдавна издаденият превод на романа "Случаят Джем" на Вера Мутафчиева попадна в списъка на..
"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се заплита в ритуалната зала в кметството, където малко момченце се обяснява в любов на момиченце на..
Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..
Книги на български автори бяха включени в литературни класации в Словения за 2024 година. Това съобщават от посолството ни в Любляна на своя сайт...